zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

31. ročník kroužkovací akce ornitologů v národní přírodní rezervaci Řežabinec

15.07.2007
Příroda
31. ročník kroužkovací akce ornitologů v národní přírodní rezervaci Řežabinec

Od 29. července 2007 se u Ražic na Písecku ve stanovém táboře na louce v ochranném pásmu národní přírodní rezervace Řežabinec a Řežabinecké tůně opět sejdou profesionální a amatérští ornitologové i zájemci z řad veřejnosti o získání ornitologických zkušeností, praktických dovedností a nových informací o ptácích v rezervaci i mimo ni.
Po loňském jubilejním proběhne letos již 31. ročník této kroužkovací akce. Pod vedením Dr. Jiřího Šebestiana z Biologické fakulty Jihočeské univerzity opět vznikne na deset dní stanový tábor plný kamarádství a zájmu o přírodu, který také velmi přispívá k získávání znalostí o ptačí populaci této Ptačí oblasti soustavy Natura 2000, vyhlášené jako vůbec první v ČR i díky pravidelnému ornitologickému výzkumu. Ačkoli oslavy proběhly loni – důvod k oslavě bude i letos. Očekává se totiž okroužkování dvaceti pěti tisícího ptáka v historii celé akce. Za příznivých okolností by to mohlo být hned během prvního dne.
Budete-li mít cestu okolo, nezapomeňte si prohlédnout Dr. Peclem z Prácheňského muzea v Písku kompletně obnovenou naučnou stezku po rezervaci a případně se zastavte i v táboře.
Více :
http://tomcat.bf.jcu.cz/sebest/Binec/indexBinec.html

http://tomcat.bf.jcu.cz/sebest/index.html

Zdroj: Dr. Jiří Šebestian, Biologická fakulta JU

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí