zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Masters of Rock: Lidé z Vizovic si stěžují na hluk

18.07.2007
Hluk
Masters of Rock: Lidé z Vizovic si stěžují na hluk

VIZOVICE - Po čtyři dny žily Vizovice na Zlínsku jedním z největších open air rockových festivalů v republice: Masters of Rock. Do města přijelo více než dvacet tisíc nadšenců rockové muziky. Návštěvníci si festival pochvalovali, radnice však od obyvatel Vizovic přijímá stížnosti.

Policisté řešili desítky krádeží, při nichž škody dosáhly stovky tisíc korun. "Ve dne i v noci hlídali nejen stany, ale i auta. Při práci jsme používali i dalekohledy pro noční vidění," uvedla mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Dodala, že kromě problémů s podnapilými lidmi neměli policisté hlášeny žádné vážné případy.

Od čtvrtka se ovšem nezastavili také zlínští záchranáři. "Jen během sobotního dopoledne jsme do Vizovic vyjížděli k více než k deseti případům. Nejčastěji se jednalo o kolapsy, ale i úrazy a opilost," uvedl mluvčí Záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan.

Spokojeni s festivalem byli jak samotní organizátoři, tak i rockeři. "Je to tu vynikající. Už jsem na druhém ročníku a jsem fakt spokojená," sdělila například Lenka Doležalová z Chrudimi.

Organizátoři i návštěvníci rockového festivalu si jinak letošní ročník chválí

Podle Martiny Benešové z pořádající agentury Pragokoncert letos na festival zavítalo přibližně stejně návštěvníků jako loni. "Přesný počet budeme znát za několik dní," uvedla Benešová.

Méně nadšeni už byli vizovičtí. Radnice přijala několik stížností místních obyvatel. "Lidem z blízkého okolí vadí zejména hluk, takže budeme řešit, zda příští ročník nebude pouze do půlnoci. Hodně stížností máme i na parkování," uvedl místostarosta Vizovic Jaroslav Burkart.

Radnice se musela vypořádat i s dalšími problémy. Město totiž doslova zaplavily odpadky. "Na úklidových pracích se podílí dvacet lidí a počítáme, že bychom město mohli vyčistit do středy. Bohužel kvůli vysokým teplotám se z areálu začal linout zápach tlejících odpadků, takže budeme s hygieniky řešit, co s tím," poznamenal vizovický místostarosta.

Potíže nastaly i se stanováním. Rockeři totiž kempovali, kde se dalo. "Měli jsme vyčleněno celkem šest ploch, abychom zabránili návštěvníkům stanovat u nedalekého sídliště Štěpská, což se nám podařilo. Ale přesto se v okolí nádraží vyskytlo pár stanů. Pokud jsme jejich majitele zastihli, odstěhovali se, ale ve většině případů to bylo nemožné," konstatoval místostarosta.

Přesto podle slov místostarosty má festival pro Vizovice i přes tyto problémy veliký význam.

"Je to akce celoevropského rozsahu, takže pro nás je to obrovská reklama pro turisty. A my doufáme, že se k nám lidé budou vracet nejen kvůli festivalu, ale zejména do Vizovic jako takových," vyslovil vizovický místostarosta přání.

www.zlin.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí