zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Místní politici se zapojili do jednání po povodních

19.07.2007
Voda
Místní politici se zapojili do jednání po povodních

KROMĚŘÍŽSKO - Náhrada škod i vyjednání protipovodňových opatření jsou cíle, které chtějí co nejdříve vyjednat obce na Kroměřížsku poškozené červnovými lokálními záplavami. Jejich zastupitelé proto zahájili spektrum jednání. Osud zasažených oblastí však není lhostejný ani některým politikům. Ti se zavázali k pomoci a otevřeli jednání na půdě parlamentu a dalších důležitých institucí.

Poslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) se chystá vyjednávat na ministerstvu zemědělství. "Již jsem poslala panu náměstkovi dopis, ve kterém žádám ministerstvo o spolupráci. V současné době očekávám odpověď," řekla Šojdrová. Jde jí především o to, aby se lépe organizovala ochranná opatření, která mají zabránit další katastrofě.

Do popovodňových debat se aktivně zapojil také poslanec Josef Smýkal (ČSSD). "Pan poslanec vede jednání vícestranná," sdělil jeho asistent Marek Šindler. Podle něj už Smýkal kontaktoval Lesy České republiky, zemědělské organizace i krajský úřad. "Také jsme přeposlali záznam ze schůzky ve Zlobicích panu ministru Gandalovičovi," doplnil Šindler s tím, že očekávají brzkou reakci.

Představitelé zaplavených obcí se mezitím chystají na schůzi povodňové komise, která se má konat už zítra na kroměřížské radnici. Obce zde budou mít možnost zmínit se o svých problémech a společně pracovat na jejich řešení. Dokud se však jednání neuskuteční, žádné kroky podnikat nechtějí. "Zařídíme se teprve až podle výsledků schůzky," uvedl například starosta Pačlavic Pavel Čech.

Od středečního setkání si hodně slibuje také starostka Zlobic Romana Kozáková. "Přítomni by měli být i zástupci agrodružstev a ministerstva zemědělství. Jde o to, abychom se shodli na dalším společném postupu," vysvětlila starostka. Zlobice se domlouvají i s krajským úřadem, po kterém žádají finanční pomoc. "Jedná se zhruba o dvousettisícovou částku, která byla použita na odklízení nečistot," nastínila Kozáková. Obyvatelé Zlobic a místní části Bojanovice, kteří utrpěli újmu, už podle ní obdrželi menší finanční kompenzace od pojišťoven.

http://zlin.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
19
8. 2017
19-26.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
LTD Polana
21
8. 2017
21-25.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Zahrada lesní MŠ Šárynka, Praha 6
24
8. 2017
24-26.8.2017 - Veletrh, výstava
Japonsko
INISOFT s.r.o.
24
8. 2017
24.8.2017 - Seminář, školení
Liberec, Centrum Babylon Liberec
ASIO, spol.s r.o.
25
8. 2017
25.8.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí