zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Počet podpisů pod peticí Za náhradu PVC v Boskovicích překročil 3000

24.07.2007
Chemické látky
Počet podpisů pod peticí Za náhradu PVC v Boskovicích překročil 3000

BOSKOVICE - Účastníci festivalu Boskovice 2007 (pořádaného Unijazzem) měli vedle kulturních zážitků u infostánku Arniky také možnost podpořit petici Za náhradu PVC. "Svůj podpis zde pod petici připojilo 528 lidí a celkový počet podpisů pod ní tak přesáhl hranici tří tisíc. To je velmi dobrý výsledek," zhodnotila petiční akci místopředsedkyně Arniky Lenka Petrlíková Mašková.

Mimo jiné zde svým podpisem pod peticí náhradu PVC ve třech nejvíce problematických oblastech jeho použití (v hračkách a předmětech pro děti, zdravotnictví a v obalech na potraviny) podpořilo také několik významných osobností kulturní scény. "Konkrétně hudebník Vojtěch Havel, dále členky skupiny Zuby nehty II a loutkoherečky Hana Řepová a Marka Míková, která je také autorkou knih pro děti, dramaturgyní a režisérkou, dále básník a prozaik Vít Kremlička, kytarista skupiny Miou Miou Tomáš Knoflíček, herec divadla Letí Richard Fiala a autor největšího krasohledu na světě Martin Titz," upřesnila seznam osobností Petrlíková Mašková. I s nimi je teď počet signatářů petice 3193.

Infostánek byl součástí kampaně sdružení Arnika Nehrajme si s PVC. Více informací o ní najdete na stránkách http://pvc.arnika.org.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí