zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Belgie - Technologie pro životní prostředí a obnovitelné zdroje energií

24.07.2007
Obecné
Belgie - Technologie pro životní prostředí a obnovitelné zdroje energií
*Datum novinky:
  23.07.2007
*Země určení:
  Belgie  BusinessInfo.cz - Belgie" href="http://www.businessinfo.cz/cz/clanky/belgie/1000809/">(teritoriální informace Belgie)
 
 


Technologie pro životní prostředí a obnovitelné zdroje energií – příležitosti v Belgii

Belgie patří k zemím s nejvyšší hustotou obyvatelstva a největší koncentrací průmyslu na světě. Proto musí řešit nemalé problémy v oblasti znečištění životního prostředí a nakládání s odpady. Celkové výdaje na tyto položky jsou v Belgii odhadovány na 1,7 % HDP (cca. 5 miliard eur ročně) a jsou rozděleny mezi sektory čistění odpadních vod, odpadové hospodářství, sanace zamořených půd, kontrola znečištění ovzduší a poradenství v oblasti životního prostředí. V posledních letech zde narůstá tlak na kontrolu a odstraňování znečištění, ale i jeho prevenci tak, aby se dosáhlo cílů ochrany životního prostředí stanovených na národní i evropské úrovni. Mezi ně patří především snížení emisí CO2 o 7,5 % v letech 2008-2012, podpora sběru a recyklace odpadů, sanace zamořených půd a zlepšení v oblasti čištění odpadních vod. Zejména u čištění vod se v příštích letech očekává pokračování rozsáhlých investic do výstavby čističek odpadních vod a kanalizací. Belgie také výrazně investuje do rozvoje energií z obnovitelných přírodních zdrojů. Cílem je, aby v roce 2010 6 % energie bylo získáváno z těchto zdrojů (Vlámsko 5 %, Valonsko 8 %). Na národní, regionální i obecní úrovni jsou proto poskytovány výrazné podpory zejména v oblasti využití biomasy, instalace solárních panelů, tepelných čerpadel a větrných elektráren.

Ve dnech 10. - 12. října 2007 se v Liège uskuteční jeden z hlavních belgických veletrhů v oblasti životního prostředí a obnovitelných zdrojů energií „BEST“, na kterém zahraniční kancelář CzechTrade v Bruselu připravuje společný stánek českých firem (viz pozvánka na adrese http://www.czechtrade.cz/Global?xml=/sluzby/akce/detail-akce.xml&id_akce=563). Tato akce je pro české firmy ideální příležitostí podchytit zájem potenciálních belgických partnerů v těchto oborech a oslovit je a zaujmout svou nabídkou.

 

*Kontaktní informace:
CzechTrade Brusel
Rue de la Presse   4
1000   Brussels  

Telefon: 32 2 227 11 52
Mobil: 32 479 35 75 59
Fax: 32 2 227 11 03
Email: brussels@czechtrade.cz

 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí