zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha řeší černou skládku

26.07.2007
Odpady
Praha řeší černou skládku

PRAHA: Pražský magistrát apeluje na neprodlené řešení situace nepovolené skládky firmy Interstar Praha s.r.o. na Kačerově. Zmíněná firma měla do konce loňského roku povolení odkládat odpad ze stavby na konkrétním pozemku, nejen že odpad ukládala i na ostatní pozemky, na které se povolení nevztahovalo, ale po vypršení povolení neodklidila odpad ani z původního pozemku.

Nyní tedy jednoznačně porušuje ustanovení zákona o odpadech. Odbor ochrany prostředí Magistrátu společně s Českou inspekcí životního prostředí zkontrolovali situaci na místě, k nepovolené skládce se vyjádřila i Městská část Praha 4. Protože magistrátu v tomto případě chybí kompetence pro postih, byla celá záležitost postoupena na Městskou část a na Českou inspekci životního prostředí.

Česká inspekce životního prostředí se k situaci vyjádřila s tím, že vše je ve stádiu šetření. Společnost Interstar s.r.o. nekomunikuje a bude s ní zahájeno správní řízení za neposkytnutí informací. Dále bude se společností zahájeno správní řízení za porušení provozního řádu a za porušení ustanovení zákona o odpadech.

Zdroj: Magistrát hl.m. Prahy

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí