zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Třinecké železárny vloží šest miliard do obnovy

01.08.2007
Obecné
Třinecké železárny vloží šest miliard do obnovy
Společnost Třinecké železárny plánuje do roku 2011 investovat více než šest miliard korun do obnovy a modernizace výrobního zařízení a také do zlepšení životního prostředí. Řekl to včera mluvčí Třineckých železáren Tomáš Želazko. Od roku 1997 Třinecké železárny proinvestovaly přes 11 miliard korun.

"V posledních letech bylo rozpracováno a dokončeno několik projektů, jejichž podstata spočívá ve zvýšení přidané hodnoty našich výrobků a eliminaci dopadů výroby na životní prostředí. Investice v následujících letech půjdou zejména do nových technologií, které přispívají k finalizaci našich produktů," doplnil předseda dozorčí rady Třineckých železáren Tomáš Chrenek.

Mezi největší investiční akce třinecké ocelářské firmy do roku 2011 bude patřit rekonstrukce hrubé válcovny, která si vyžádá více než 1,5 miliardy korun, a investice do zařízení na zušlechťování drátů a tyčí. Nejdůležitějšími projekty, které jsou klíčové pro zlepšení životního prostředí, budou odprášení aglomerací, instalace zařízení na odsíření surového železa, sekundární odprášení konvertorové ocelárny.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí