zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Letní plavba pro vodní skútry se zatím rušit nebude

06.08.2007
Voda
Letní plavba pro vodní skútry se zatím rušit nebude

Zrušení zákazu letní plavby pro vodní skútry se zřejmě o několik týdnů odloží. Ačkoliv novela vyhlášky, která by plavidla na vybrané úseky pustila, měla původně začít platit od 1. srpna, ministerstvo dopravy o novém předpisu zatím definitivně nerozhodlo.

"Novela vyhlášky je připravena, musí se ale upřesnit některé detaily," řekl Jan Cieslar z tiskového odboru ministerstva dopravy. "Bude se tím zabývat komise, která se sejde 6. srpna. Zrušení zákazu se tak posouvá o několik týdnů," dodal.

Celorepublikový zákaz plavby v období od 15. června do 15. září prosadil pro plavidla se spalovacími motory v roce 2002 tehdejší ministr životního prostředí Miloš Kužvart. Nařízení se dočkalo kritiky především od České sportovní asociace vodních skútrů, která se ministerstvo dopravy snažila přimět ke zrušení zákazu i protestními akcemi.

Asociace bude údajně vyčkávat na výsledky komise

"Jestliže ministr vyhlášku nepodepíše, dáme o sobě razantně vědět," řekl Právu předseda asociace Miroslav Dražil s tím, že by v případě nezdaru členové sdružení zablokovali pražskou magistrálu.

Nová vyhláška má být pouze dočasným řešením, které se má týkat letošního a následujícího léta. Ministerstvo připravuje novelu zákona o vnitrozemské vodní plavbě, která přenese rozhodovací pravomoc na obce. Od letní sezóny roku 2009, kdy nový zákon vstoupí v platnost, tak budou povolení k plavbě skútrů vydávat dotčené obce.

Majitelé vodních skútrů ani po povolení letní plavby nemohou jezdit všude. V současnosti je v České republice vytyčeno sedm zón pro provoz vodních skútrů, z nichž většina je na území Čech.

Zdroj: http://www.nova.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí