zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pestrobarevné květy zaplavily vodní hrad

07.08.2007
Zemědělství
Pestrobarevné květy zaplavily vodní hrad
BUDYNĚ NAD OHŘÍ - Výstavu květin, kaktusů a zeleniny uspořádala o tomto víkendu základní organizace Českého zahrádkářského svazu (ZO ČZS) Budyně nad Ohří v areálu vodního hradu. Výstava květin, která je pořádána pod záštitou Městského úřadu, byla již v pořadí čtyřicátou druhou avšak čtrnáctou, která se uskutečnila v nově zrekonstruovaných prostorách hradu.

"Letos tu máme na 80 odrůd mečíků, což představuje na 700 květů. Od všech soukromých dodavatelů pak celkový počet činí na 1600 květů mečíků. Dále je k vidění padesát odrůd jiřin a 200 květů růží," přiblížil skladbu vystavovaných květin předseda ZO ČZS v Budyni nad Ohří Antonín Verner.

Výběr květin byl ovlivněn počasím, ale přesto jsou pořadatelé s letošní výstavou maximálně spokojení. "Růží není moc, neboť jedno květenství právě skončilo a druhé teprve začíná. Ale jsme rádi za to, co tu máme a že se barevnost květů rozšířila," doplnil Verner.

Během výstavy proběhla soutěž o nejhezčí kolekci jednotlivých rostlinných druhů, k vidění byly také kaktusy a výpěstky zeleniny od Agrokomplexu Bohušovice nad Ohří, nechyběly ani přednášky a poradenská služba pro všechny pěstitele a také přehlídka trofejí zvěře. "Již třetím rokem zveme na výstavu květin také myslivecké sdružení Bora Vrbka, se kterým velice dobře spolupracujeme. Je to oblíbená kolekce trofejí zvěře, kterou mají návštěvníci rádi a kterou obdivují. Je tu každý rok něco nového, kolekce se obměňují a letos je to nejkrásnější za ty tři roky," dodal Verner.

Přehlídku nejlepších kolekcí mečíků, jiřin a růží, která byla zároveň oslavou 50. výročí založení místního zahrádkářského svazu, naaranžovala v prostorách vodního hradu firma Anette Klapý.

Autor: Petra Lašková
http://litomericko24.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí