zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Boj s odpadem: pryč už je 25 tun

07.08.2007
Odpady
Boj s odpadem: pryč už je 25 tun
POLEŠOVICE - Válku nekončícímu problému černých skládek vyhlásilo před časem nové vedení polešovické radnice. Od začátku roku tak na smetišti skončilo na pětadvacet tun odpadu z katastru obce. Udržení pořádku by podle polešovických radních mělo napomoct především plošné zavedení popelnic a sběrný dvůr, který zastupitelé nechají zbudovat příští rok.

"Dřív se skládky asi přehlížely. Dnes už jsou ale Polešovice vyčištěné i od odpadků, které obec hyzdily několik let. Uklizené je například i okolí cesty na Boršice, která se řadí mezi lokality s nejčastějším výskytem smetí," poznamenal polešovický starosta Michal Zapletal.

Dvacítka lidí nikdy neměla popelnice

Pořádek zatím v obci panuje i díky plošnému zavedení popelnic. "Asi dvacet lidí v minulosti popelnici vůbec nemělo a zbavovali se odpadků po svém. Teď ale nádoba na smetí stojí u každého domu. Věřím, že hodně pomůže i sběrný dvůr, který plánujeme na příští rok," dodal starosta.

Důležitou roli v razantní strategii radních hraje nově vzniklá komise životního prostředí. Jedním z jejích hlavních úkolů je dohlížet na pořádek v Polešovicích. "Odstranění černých skládek za pomoci myslivců, skautů i fotbalistů ukázalo, že spolupráce s obecním úřadem bude dobrá. V rozběhlé práci budeme tedy pokračovat. Zaměříme se taky například na ekologii, kterou sám učím," upozornil předseda komise a člen mysliveckého sdružení Ivan Burda. Odpadky se podle něj přes veškerou snahu objevují v přírodě dále. Případů znečištění však rapidně ubylo.

Přístup obyvatel obce hodnotí pozitivně i člen ekologického hnutí Děti Země Martin Hyťha. "Aktivity Polešovických jsou bezesporu chvályhodné. Plán, který zahrnuje i sběrný dvůr, má navíc velkou naději, že výskyt černých skládek v obci minimalizuje," míní Hyťha.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
19
8. 2017
19-26.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
LTD Polana
21
8. 2017
21-25.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Zahrada lesní MŠ Šárynka, Praha 6
24
8. 2017
24-26.8.2017 - Veletrh, výstava
Japonsko
INISOFT s.r.o.
24
8. 2017
24.8.2017 - Seminář, školení
Liberec, Centrum Babylon Liberec
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí