zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Soudce částečně zakázal ekologické protesty proti letecké dopravě

08.08.2007
Ovzduší
Soudce částečně zakázal ekologické protesty proti letecké dopravě

Některým ekologickým aktivistům bylo v pondělí soudně zakázáno, aby narušili provoz na londýnském letišti Heathrow v rámci protestní akce proti provozu letadel, jejichž emise způsobují globální oteplování.

O soudní příkaz, zakazující protest, zažádala správa britských letiště BAA, podle níž je soudního příkazu zapotřebí na ochranu letiště i cestujících během protestů příští týden. Avšak soudce odmítl žádost BAA o širší zákaz a poukázal na to, že takový zákaz by postihl pět milionů lidí.

Vydaný soudní příkaz se tedy týká jen tří osob: Johna Stewarta z organizace Heathrow Campaign against Aircraft Noise (Heathrowská kampaň proti hluku letadel) a Joshe Garmana a Leo Murrayho z organizace zaměřené proti letecké dopravě Plane Stupid (Blbé jak letadlo). Tito tři lidé a organizace Plane Stupid mají zakázáno zasáhnout proti provozu letiště; soudní příkaz zakazuje také veškeré ilegální akce.

Avšak soud nezakázal akce střechové organizace Airport Watch, která sdružuje celou řadu ekologických skupin, a tak se protesty plánované na dobu od 14. do 21. srpna budou konat.

V britských médiích se už dlouhé měsíce hovoří o tom, že frivolně létat letadly vážně škodí planetě Zemi, protože to způsobuje globální oteplování. Média naléhaji na veřejnost, pokud už musí létat, aby užívání letadel kompenzovala finančními dary organizacím, které vysazují stromy. Za každý let přes oceán by měl cestující věnovat na vysazování stromů částku cca 800 Kč

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí