zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ve stánku Arniky se lidé dozvědí, proč si nehrát s PVC

10.08.2007
Chemické látky
Ve stánku Arniky se lidé dozvědí, proč si nehrát s PVC
JIHLAVA - Návštěvníci festivalu Prázdniny v Telči se budou moci v sobotu 11. srpna seznámit s hlavní kampaní Arniky „Nehrajme si s PVC“. Samostatný informační stánek Arniky bude součást posledního Eurovíkendu na telečském náměstí Zachariáše z Hradce. Kromě informací o ochraně přírody a životního prostředí si zájemci mohou prohlédnout výstavu či otestovat své znalosti formou malého kvízu.

„Lidé získají zajímavé a pro někoho i šokující informace o vlivu jednoho z nejrozšířenějších plastů – PVC – na lidské zdraví a životní prostředí. Zájemci mohou také podpořit petici za náhradu polyvinylchloridu v oblastech, kde jsou jeho škodlivé účinky nejvýraznější – ve zdravotnictví, hračkách a v obalech na potraviny,“ říká koordinátora petiční akce v kraji Vysočina a vedoucí jihlavské pobočky Arniky Ing. Jana Vitnerová.

Arnika připravila pro návštěvníky svého stanu také malý kvíz o odpadech. Lidé se při odpovídání na otázky dozvědí například to, kolik plastových lahví se vejde do jednoho kontejneru nebo jak poznají jednotlivé druhy plastů při svých nákupech. „Smyslem našeho kvízu je pomoci lidem při běžném spotřebitelském rozhodování. Chceme lidi naučit, jak v obchodech poznat výrobky šetrnější k životnímu prostředí,“ vysvětluje smysl soutěže její autor Ing. Milan Havel z Programu Toxické látky a odpady sdružení Arnika. Zájemci si zároveň u stánku budou moci prohlédnout ukázky výrobků ze škrobu a lisovaného konopného vlákna, které mohou nahradit plasty a příroda si s nimi umí sama poradit.

Petici Za náhradu PVC již podepsalo více než tři tisíce lidí. Během festivalu Prázdniny v Telči svůj podpis připojili mezi jinými Hana a Petr Ulrychovi, Miki Ryvola, Jaroslav Samson Lenk, Naďa Urbánková, Dalibor a Kateřina Štruncovi a další hudebníci.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí