zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Rybník se čistí ekologicky

15.08.2007
Voda
Rybník se čistí ekologicky

HRADEC KRÁLOVÉ - Oblíbené přírodní koupaliště v okrajové části krajského města - Stříbrný rybník - by se mělo brzy opět pochlubit průzračnou vodou. První etapa čištění ekologicky nezávadnou metodou právě probíhá.

Na čištění vodní nádrže uvolnila radnice tři miliony korun. Proběhne přírodní metodou - nyní začala první fáze pomocí elektroforézy, která vodu přírodního koupaliště vyčeří a na podzim se pomocí čtyř mikroorganismů odstraní organický sediment - řídké bahno. To ve čtyřmetrové hloubce vody v rybníku dosahuje výše až jednoho metru. Metoda byla odzkoušena na jihočeských rybnících. Voda by měla zůstat naprosto čirá a činností mikroorganismů mineralizované sedimenty by se měly zmenšit zhruba o 80 procent.

Čištění oblíbeného příměstského rybníka, jehož kalná voda s toxickými sinicemi několik posledních let neodpovídala jeho jménu, vítá také zastupitel města Libor Nejedlý (KSČM). Hradecká veřejnost na to čekala především proto, že zatím není ve městě vybudováno žádné koupaliště pod širým nebem. Nejvíc mne těší, že město zvolilo ekologickou formu vyčištění vody, pochvaluje si zastupitel.

Stříbrný rybník je vlastně čištěn poprvé za třicet let své existence, připomenul Nejedlý.

Zdroj: Haló noviny

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí