zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nadace Naše dítě zahájila nový ročník grantového projektu Skládačka 2007!

27.08.2007
Obecné
Nadace Naše dítě zahájila nový ročník grantového projektu Skládačka 2007!

Již 14 let pomáhá Nadace Naše dítě dětem, které se ocitly v krizi
a složitých životních situacích. Nadace se svými dobročinnými projekty snaží podporovat nestátní neziskové organizace, díky kterým se pomoc dostává na ta nejdůležitější místa. Jedním z takových projektů je i grantový projekt Skládačka, jehož prostřednictvím se v letošním ročníku mezi neziskové organizace rozdělí více než jeden milion korun.

Skládačka se stala součástí projektů Nadace v závěru roku 2004. Jejím hlavním cílem je pomoc týraným, handicapovaným a opuštěným dětem.  V uplynulých dvou ročnících Skládačka podpořila na 66 projektů s finanční dotací převyšující 3,5 milionu korun.

Generálním partnerem 3. ročníku projektu Skládačka 2007 je společnost Provident Financial. „Úspěch projektu Skládačka v minulých letech nás přesvědčil o jeho smysluplnosti v oblasti pomoci dětem, a proto jsme se rozhodli stát se partnerem letošního ročníku,“ říká ing. Zekie Dennehy, manažerka vnějších vztahů společnosti Provident Financial.

„Jsem velmi ráda, že spolupráce se společností Provident Finacial nadále pokračuje. Po úspešném projektu Zlaté srdce 2007, jehož byl Provident Financial generálním partnerem, následuje projekt Skládačka 2007, jenž je určen pro děti týrané, opuštěné a handicapované a do kterého Provident Financial vstupuje opět jako generální partner s finační dotací 350 000 Kč,“ říká ředitelka Nadace Naše dítě ing. Zuzana Baudyšová.

 „Výběr zajímavých projektů mezí desítkami žádostí není jednoduchým procesem. Snažíme se finanční prostředky rozdělovat takovým způsobem, aby podpořené žádosti naplňovaly základní cíle projektu Skládačka
a poslání Nadace,“ říká Zuzana Baudyšová.  V minulých letech bylo podpořeno široké spektrum projektů, zejména azylové domy pro matky s dětmi a zařízení pro mentálně a fyzicky handicapované děti.

Azylové domy pro matky s dětmi jsou specializovaná centra určená ženám s dětmi, které se ocitly v těžké životní situaci. Doba pobytu v azylovém domě je časově omezena, a to většinou na 1–2 roky. Během ní je klientce poskytována pomoc prostřednictvím všestranných programů pomáhajících k návratu do normálního života. V České republice jsou desítky podobných zařízení a bez pomoci neziskových organizací by spousta z nich nebyla schopna existence.

Asistenční služby pro handicapované děti jsou finančně jedny z nejnáročnějších projektů. Tento typ služeb je určen především těžce handicapovaným dětem, pro které je osobní péče zcela nepostradatelná
a vyžadují neustálý dohled dospělé osoby. Prostřednictvím grantových programů a individuálních projektů jsou získávány finanční prostředky na provoz asistenčních služeb, vzdělávání zaměstnanců a profesionalizaci zařízení. 

Zájemci o účast v grantovém řízení Skládačka 2007 z řad nestátních neziskových organizací mohou své žádosti zasílat na adresu Nadace Naše dítě do 30. září 2007. Všem žadatelům bude sděleno písemné stanovisko správní rady do konce listopadu 2007. Více informací včetně podrobných grantových pravidel a formulářů lze získat na webových stránkách Nadace Naše dítě www.nasedite.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí