Zcela souladu s naším heslem z mládí: "Souložením za panenství" tak bude německá vláda realizovat nerealizovatelný závazek o snížení emisí CO2 výstavbou dvacetisedmi (slovy 27x) nových hnědouhelných elektráren.

Zdá se, že při hysterii globálního oteplování začínají ze všeho nejdříve měknout mozky. Vždyť spoléhat se na povětrnou energii je značně ošidné. Větrná poběhlice, na rozdíl od svého lidského protějšku se chová spíš jako žena trpící neustálou migrénou, která dá (elektřinu) jen občas, když se jí zrovna zachce.

To taková jaderná elektrárna, to je jiná káva. Ta může a chce neustále. Stejně jako bývalá exotická manželka jednoho českého herce, kterou, podle jeho vlastních slov, celých deset let manželství nikdy nezabolela hlava. To je krásná přednost, ale na druhou zase vyžaduje muže na svém místě.

Samozřejmě, jak jaderná elektrárna, tak i manželka občas potřebují nějakou tu odstávku a údržbu. Ale jinak to jsou partnerky k pohledání. Je na ně spoleh a urážlivé kecy o jejich nebezpečnosti jsou jen vytím zneuznaných rádobysamců, kteří takovýmto partnerkám prostě nedorostli.

Ovšem Angela Merkel (ová) má jasný mozek. Je to vědkyně a žádné malé ořezávátko. Takže, sice se skřípěním zubů, ale jde na ty hnědouhelné elektrárny. Ono se to s těmi emisemi CO2 přece už nějak zašvindluje, stejně jako to Německo udělalo se svým rozpočtovým deficitem. Nemám pravdu?

Ale co u nás? Naši geniální zelení praví: Atom: STOP, žádné rozšiřování kapacit. Hnědé uhlí: STOP, žádné rozšiřování těžby. Elektřinu budeme produkovat z povětrných pšouků, měsíčního svitu a koňských kobližek. Takže vzhůru k jasné zelené budoucnosti.

Chudáci moje děti a vnoučata. Že já místo toho raději neštípal dříví, koneckonců vzdyt to je ekologické palivo.