zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nové díly ekologického cyklu České televize Kam s nimi

03.09.2007
Odpady
Nové díly ekologického cyklu České televize Kam s nimi
Nové díly ekologického cyklu Kam s nimi o způsobu nakládaní s elektroodpadem uvede Česká televize od 4. září vždy v úterý na ČT2 od 16.35 hod. Pětidílný seriál režiséra Alana Lederera volně navazuje na již uvedenou první řadu cyklu Kam s nimi, věnovanou třídění domácího odpadu. Byl natočen v koprodukci České televize a neziskových kolektivních systémů ELEKTROWIN, a. s., ASEKOL, s.r.o., a EKOLAMP, s.r.o., které za výrobce elektrospotřebičů plní povinnost postarat se o veškerá elektrozařízení, která byla uvedena na trh před rokem 2005.

Zpětný odběr elektrospotřebičů se zatím ještě nestal běžnou součástí našich životů. Dokazuje to výzkum kolektivních systémů ASEKOL, ELEKTROWIN a EKOLAMP zabývajících se zpětným odběrem vyřazených elektrospotřebičů. Výzkum, který byl realizován loni v srpnu a září na reprezentativním vzorku 717 domácností z celého území ČR, ukázal, že v popelnici skončí například 72 % zářivek, 59 % svítidel a téměř polovina fénů a kulem.

A proč je zpětný odběr elektrospotřebičů tak důležitý? „Jak jsem se při přípravě scénáře dověděla, elektrické spotřebiče často obsahují látky, které mohou být nebezpečné pro lidské zdraví nebo životní prostředí. To je jeden důvod. Druhý, neméně důležitý je, že obsahují materiály, které se dají znovu využít. Přesto velká většina elektrospotřebičů končí v popelnicích. My jsme se snažili zajímavým a neotřelým způsobem na problém podívat a tak vznikla myšlenka připravit pokračování pořadu Kam s nimi,“ vysvětluje scenáristka a moderátorka seriálu Martina Vrbová.

Více informací: www.ceskatelevize.cz

Zdroj: Martin Krafl, tiskový mluvčí ČT
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.
26
2. 2018
26-27.2.2018 - Seminář, školení
Praha
28
2. 2018
28.2.2018 - Konference
Mezinárodní centrum setkávání St. Marienthal
1
3. 2018
1.3.2018 - Konference
in Warsaw
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí