zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Bydlení v souladu s přírodou

08.09.2007
Příroda
Bydlení v souladu s přírodou
Jistě je dobré pozastavit se nad tím, že dnešní přetechnizovaný svět nám stále ještě nabízí něco tak krásného, jako jsou domy z přírodního materiálu, konkrétně ze dřeva. Z hlediska životního prostředí tyto domy svým materiálem přímo zapadají do okolní krajiny, aniž by nějak svou výstavbou poškozovaly reliéf.

 

V souvislosti s materiálem je také dobré uvědomit si, že dřevo příznivě působí i na zdraví obyvatel. Dochází totiž k filtrování venkovního vzduchu přes dřevěné stěny, které mají až o osmdesát procent menší propustnost škodlivin než běžné zdivo. Sruby jsou tedy doporučovány osobám trpícím civilizačními problémy - alergiemi. Dřevo navíc příznivě ovlivňuje vlhkostní poměry v místnostech, protože je schopno absorbovat přebytečnou vlhkost, případně ji naopak uvolňovat, což prospívá lidem s respiračními problémy.

Zařízení je naprosto přizpůsobené normálnímu dennímu obývání. Krytinu střechy, okna, dveře, podlahy, obklady, kachlová kamna, krby i další vybavení domu vám zajistíme dle vašich požadavků.  

Nespornou výhodou takové stavby je i její životnost až několik stovek let. Nejstarší dřevěné sruby jsou i přes 1000 let staré. Musí být ovšem dodržena správná pravidla ochrany stavby a dřeva. Proto se také již při tvorbě projektu uplatňují některá opatření, která životnost stavby mnohonásobně prodlužují, jako je třeba příhodný výběr pozemku, posazování srubových stěn minimálně 20 cm nad terén, jeho následné vyspádování směrem od stavby a použití příhodných nátěrových materiálů.

Podle technické dokumentace zhotovujem kanadské sruby i roubenky jak v hrubé stavbě, tak na klíč po celé České republice a v přilehlých zahraničních státech nebo je možné objednat si stavbu v různém stupni dokončenosti, pokud toužíte naplnit staré české přísloví: sám postav dům, zasaď strom a zploď syna!

  
 • http://www.podporabydleni.cz

  Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

  Další články
  Podněty ZmapujTo
  Mohlo by vás také zajímat
  Naši partneři
  Složky životního prostředí