zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nové knihy - Dobrodružné hry a cvičení v přírodě

29.09.2007
Příroda
Nové knihy - Dobrodružné hry a cvičení v přírodě
V této knize Jana Neumana, ilustrované Petrem Ďoubalíkem, kterou vydalo nakladatelství Portál, najdete náměty na hry pro děti, mládež i dospělé.

     Úvodní část této knihy z nakladatelství Portál pojednává o významu hry a dobrodružství ve výchově a pro rozvoj osobnosti a vzájemných vztahů ve skupině. Dočtete se zde i o nových trendech, základních pravidelch pro přípravu a vedení hry, ale také zásady bezpečnosti

      Hlavní část hry tvoří náměty činností, které mohou být základem pro všestranný porgram při pobytu skupiny dětí, mládeže i dospělých v přírodě. Mnohé hry lze ale provádět i v místnosti. Hry a cvičení jsou rozděleny do deseti kapitol, na hry seznamovací, zahřívací a kontaktní, soutěživé, rozvíjjeící důvěru a komunikaci, , týmové, ekohry, závěrečné rituály a hodnocení.

     Kniha je souborem s téměř 200 náměty, který obohatí tradiční zásobu her učitelů, vychovatelů a vedoucích skupin dětí, mládeže i dospělých. Navíc poskytuje nové metody motivování hráčů a hodnocení her. Největším přínosem činností, které kniha nabízí, je důraz na řešení problémů, komunikaci, důvěru a spolupráci.

 

Zdroj: http://www.ekamarad.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
21
11. 2017
21.11.2017 - Seminář, školení
Praha,
Konferenční centrum CITY - Pankrác
SW CASEC
21
11. 2017
21.11.2017 - Seminář, školení
Mladá Boleslav
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
28
11. 2017
28.11.2017 - Seminář, školení
Praha,
Konferenční centrum CITY - Pankrác
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí