zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nové knihy - Dobrodružné hry a cvičení v přírodě

29.09.2007
Příroda
Nové knihy - Dobrodružné hry a cvičení v přírodě
V této knize Jana Neumana, ilustrované Petrem Ďoubalíkem, kterou vydalo nakladatelství Portál, najdete náměty na hry pro děti, mládež i dospělé.

     Úvodní část této knihy z nakladatelství Portál pojednává o významu hry a dobrodružství ve výchově a pro rozvoj osobnosti a vzájemných vztahů ve skupině. Dočtete se zde i o nových trendech, základních pravidelch pro přípravu a vedení hry, ale také zásady bezpečnosti

      Hlavní část hry tvoří náměty činností, které mohou být základem pro všestranný porgram při pobytu skupiny dětí, mládeže i dospělých v přírodě. Mnohé hry lze ale provádět i v místnosti. Hry a cvičení jsou rozděleny do deseti kapitol, na hry seznamovací, zahřívací a kontaktní, soutěživé, rozvíjjeící důvěru a komunikaci, , týmové, ekohry, závěrečné rituály a hodnocení.

     Kniha je souborem s téměř 200 náměty, který obohatí tradiční zásobu her učitelů, vychovatelů a vedoucích skupin dětí, mládeže i dospělých. Navíc poskytuje nové metody motivování hráčů a hodnocení her. Největším přínosem činností, které kniha nabízí, je důraz na řešení problémů, komunikaci, důvěru a spolupráci.

 

Zdroj: http://www.ekamarad.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
15
7. 2017
15-22.7.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Bílé Karpaty (hranice ČR/SR tábor Polana - Vrbovce/Javorník)
15
7. 2017
15-22.7.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Letní tábor Polana, Vrbovce
21
7. 2017
21-22.7.2017 - Přednáška, diskuse
Praha 6, FTVS UK a Divoká Šárka
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí