zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Mezinárodní kooperační setkání firem při veletrhu ECOMONDO

13.09.2007
Obecné
Mezinárodní kooperační setkání firem při veletrhu ECOMONDO

Ve dnech 8. - 9. listopadu 2007 se bude konat  mezinárodní kooperační setkání  firem při prestižním veletrhu ECOMONDO v italském Rimini.  Jedná  se o akci  zaměřenou  na podporu obchodní či výrobní spolupráce,   předpokládá se účast více než 100 firem ze 13 zemí EU (případně i z dalších zemí),  působících  v oborech environmentálních technologií, nakládání s odpady, obnovitelných zdrojů energie, energetických úspor, ochrany před znečištěním vody a ovzduší apod.

Kooperační setkání je organizováno  sítí Euro Info Center v rámci evropského projektu GLOBAL CLUSTER  podle osvědčeného schématu: Firmy se předem zaregistrují u národního partnera projektu (v ČR u  BIC Plzeň) a vyplní tzv. kooperační profil. V dostatečném předstihu před akcí poté obdrží katalog všech přihlášených účastníků, z něhož si budou moci vybrat  ty, s nimiž se chtějí setkat. Organizátoři následně připraví přesný časový harmonogram schůzek a postarají se o logistické a organizační zajištění celé akce. Výhodou oproti běžným jednáním při návštěvě veletrhu je především to, že se lze setkat nejen s vystavujícími firmami, ale i s odbornými návštěvníky veletrhu. Oba partneři těchto dvoustranných jednání mají předem o sobě základní informace (včetně toho, o jaký typ spolupráce má druhá strana zájem) a jsou na jednání připraveni, takže schůzky mohou proběhnout velmi efektivně.

Služby pořadatelů zahrnují zpracování profilu účastníků pro katalog, zaslání katalogu
v elektronické formě v dostatečném předstihu před akcí, sestavení individuálního harmonogramu schůzek, vstupenky na veletrh, v průběhu akce občerstvení, organizační zajištění a informační servis.
Vzhledem k tomu, že projekt je podporován Evropskou komisí, uhradí zúčastněné firmy z České republiky pouze manipulační poplatek ve výši 1400 Kč  ( DPH). Organizátoři nehradí cestovní a ubytovací náklady, mohou však poskytnout pomoc při zajištění hotelu v Rimini, informace o dopravní dostupnosti, místní hromadné dopravě apod.

Uzávěrka přihlášek je 10. října 2007

Další informace a přihlašovací formuláře si lze vyžádat v BIC Plzeň – Euro Info Centrum, Riegrova 1, 306 25 Plzeň, tel.  377 235 379 (PhDr. Eva Beranová, Ing. Radek Charvát) nebo na mailové adrese eic@bic.cz . 
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí