zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Sun rozvijí své ekologické programy

14.09.2007
Obecné
Sun rozvijí své ekologické programy
Komplexní sadu programů a řešení, které pomohou zákazníkům navrhovat energeticky účinnější, ekologicky zodpovědná datacentra a šetřit peníze, představila společnost Sun Microsystems. Iniciativa Eco Innovation navazuje na podobnou iniciativu Eco Responsibility, kterou Sun odstartoval už v listopadu 2005.
Sun ke svým serverům Sun Fire, operačnímu systému Solaris a technologii vysoce propustných počítačových systémů a úložných zařízení přidává v rámci iniciativy Eco Innovation ještě sady Sun Eco Ready Kit a soubor služeb Eco, které pomohou IT oddělením po celém světě rozšířit rostoucí seznam podniků, jež zavádějí inteligentní, energeticky úsporné informační technologie.
„Ekologický a ekonomický dopad rostoucích nároků datových center na napájení a chlazení je pro naše zákazníky zásadní starostí. Soubor našich služeb Eco Services Suite je určen pro zákazníky, kteří chtějí realizovat ekonomicky výhodné změny provozu svých datových center. Pomohou jim zvýšit účinnost až o 20 procent,“ řekl Jeya Kumar, senior viceprezident skupiny Services společnosti Sun Microsystems. „Právě teď je načase snížit dopad našeho počínání na životní prostředí – co je dobré pro byznys, je dobré i pro životní prostředí.“

 

autor: Pavel Louda

http://www.computerworld.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí