zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Asociace speditérů založila pracovní skupinu pro ekologickou logistiku

19.09.2007
Obecné
Asociace speditérů založila pracovní skupinu pro ekologickou logistiku

V návaznosti na březnové rozhodnutí představenstva Asociace evropských spedičních svazů (CLECAT) vznikla v červenci nová pracovní skupina změřená na otázky trvale udržitelného rozvoje logistiky, která odráží rostoucí význam ekologických a ekonomických aspektů dopravního sektoru v Evropské unii. Skupina se zabývá otázkami, které souvisejí s rozvojem logistiky s ohledem na příslušnou ekologickou legislativu Evropské unie.
Na ustavujícím zasedání pracovní skupiny se v červenci v Bruselu sešli delegáti z Francie, Německa, Nizozemska a Švédska. Pracovní skupina bude svou činnost koordinovat s instituty CITI, ETLI, MALI a SI a bude odpovědná přímo představenstvu asociace CLECAT. Předsedkyní skupiny byla zvolena Erica Kronhöfferová ze švédského nákladního drážního podniku Green Cargo, kterou navrhl švédský členský svaz SIFA.
Ekologické aspekty odpovídají evropské legislativě
Na prvním jednání členové skupiny rozhodli, že se zaměří na ekologické aspekty logistiky, zatímco ostatní témata (sociální, ekonomická a obchodní) rozšíří její agendu v budoucnu. Generální tajemník asociace CLECAT Han van Os z Nizozemska zdůraznil podporu volbě švédské delegátky a přislíbil podporu nizozemské asociace při prosazování projektů. „Založení nové skupiny je důležitým krokem k naplnění statutárních předpisů asociace, která si klade za cíl rozvíjet spedici a logistiky s ohledem na evropskou ekologickou legislativu,“ uvedl ředitel asociace Marco L. Sorgetti.
Skupina by měla hrát důležitou úlohu při přípravě spediční konference, která se uskuteční v listopadu v Bruselu. Ke svému druhému zasedání se sejde počátkem října.

www.clecat.org

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí