zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Lidé si stěžují na hluk z klubu

20.09.2007
Hluk
Lidé si stěžují na hluk z klubu

VYŠKOV-DĚDICE - Obyvatelé Dědic napsali petici proti tamnímu podniku Pinocchio. Vadí jim hlasitá hudba a nepořádek.

Nepořádek kolem domů, zvratky a neúnosný hluk trápí lidi ve vyškovské místní části Dědice. Příčinou jejich potíží je prý klub Pinocchio v sousedství.

„Je to opravdu nepříjemné. Kromě toho, že provoz podniku je někdy až do šesti hodin ráno, tam ještě zkouší několik kapel. Lidé tak nemají klid ani přes den,“ postěžovala si třeba Věra Frausová.

Její slova potvrzuje i další obyvatelka. „Největší hluk je v našem bytě v místnostech, kde vedou okna směrem do dvora,“ uvedla žena, která si nepřála uvést své jméno, ale redakce ho zná.

Hlasitá hudba narušuje lidem také podnikání. Frausová provozuje ubytovnu Petras. „Zájemců je kvůli tomu ale méně. Říkají mi, že se tu nemůžou vyspat. Takže pro mě to je také finanční ztráta,“ řekla podnikatelka.

Podle ní jednání s provozovatelem nikam nevede. „Mluvila jsem s ním. Nepomohlo to. Dokonce když sousedce umřel manžel a ona je přišla poprosit, zda by alespoň ten den nemohl být klid, vysmáli se jí. A pokračovali ještě hlasitěji,“ tvrdí Frausová.

Anna Šteflová to potvrzuje. Provozovatelé se ji prý dokonce jednou pokusili uplatit. „Našla jsem ve schránce omluvu s vysvětlujícím dopisem, proč zde musí hrát, a nějaké peníze. Ty jsem ale vrátila. Mně jde totiž hlavně o klid, abych se mohla vyspat do práce,“ řekla Šteflová.

Lidem tak už došla trpělivost a sepsali petici. Zatím ji podepsalo padesát lidí. Chtějí, aby se město začalo případem co nejdříve zabývat.

Pochopení pro potíže obyvatel má podle svých slov vyškovský zastupitel František Adamec, který je také členem spolku Katolický dům - Katolická jednota Orel, který objekt pronajímá provozovateli klubu.

„Jednali jsem s ním. Sami s tím problémem nemůžeme nic dělat. Je to věc policie. Pokud ale potíže budou pokračovat a budeme mít od policie nějaké oficiální informace, začneme hledat jiného nájemce, který by nerušil okolí,“ uvedl Adamec.

Městská policie ještě žádné stížnosti na hluk od obyvatel nemá. „Zatím jsme dali pouze pokutu za znečištění prostranství u klubu. Pokud by se na nás ale lidé obrátili kvůli hluku, věc bychom řešili. Pokusili bychom se provozovatele vybídnout k nápravě. Pokutu mu ale udělit nemůžeme,“ vysvětlil velitel vyškovské městské policie Petr Sedláček.

Podle něj ale strážníci můžou dát podnět hygienikům, aby tam změřili hladinu hluku. „Pokud by hodnota přesáhla povolenou hranici, provozovatel by musel ukončit činnost,“ naznačil velitel.

Sám nájemce prý výhrady obyvatel chápe. Tvrdí, že se lidem snaží vyjít vstříc. „Omezil jsem akce a najal pořádkovou službu, která dohlíží přímo v objektu. Venku ale zasahovat nemůže. Na to nemá právo. Hluk se snažím řešit odhlučněním. Nemám ale dost peněz, abych mohl udělat vše najednou,“ prohlásil provozovatel klubu Karel Zvěřina.

 
 Josef Koudelka

MOJE VYŠKOVSKO
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
19
8. 2017
19-26.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
LTD Polana
21
8. 2017
21-25.8.2017 - Tábor, výlet, pobytová akce
Zahrada lesní MŠ Šárynka, Praha 6
24
8. 2017
24-26.8.2017 - Veletrh, výstava
Japonsko
INISOFT s.r.o.
24
8. 2017
24.8.2017 - Seminář, školení
Liberec, Centrum Babylon Liberec
ASIO, spol.s r.o.
25
8. 2017
25.8.2017 - Ostatní akce
od 09:30 do cca 11:00, na YouTube
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí