zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Udržitelná výstavba budov – kurzy pro celoživotní vzdělávání

03.10.2007
Obecné
Udržitelná výstavba budov – kurzy pro celoživotní vzdělávání
Týdenní kurzy určené zejména architektům, projektantům a realizátorům staveb, kteří by si rádi osvojili výpočtové postupy nezbytné pro návrh nízkoenergetických a pasivních domů.
Termín kurzů je 5. až 9. listopadu na ČVUT v Praze.

Projekt Udržitelná výstavba budov - kurzy pro celoživotní vzdělávání je zaměřen na teoretickou i praktickou výuku základů udržitelné výstavby budov. Řešitelem projektu je Fakulta stavební ČVUT v Praze, odbornými garanty jsou Doc. Ing. Petr Hájek, CSc., Doc. Ing. Jan Tywoniak, CSc., Doc. Ing. Karel Kabele, CSc.,
Kurzy jsou určeny široké odborné veřejnosti, především architektům, stavebním inženýrům - projektantům, specialistům v oblasti tepelné techniky, osvětlení, vytápění, apod. a zástupcům poradenských organizací a konzultačních firem. Absolventi kurzů získají zejména:

  • základní teoretické znalosti z oboru udržitelné výstavby
  •  přehled o způsobech hodnocení energetické náročnosti a vlivu budov na životní prostředí
  • praktické zkušenosti s řešením vybraných projekčních problémů souvisejících s minimalizací energetické náročnosti a zátěže životního prostředí způsobeného výstavbou a provozem budov
  • možnost vyzkoušet si moderní pomůcky pro návrh a optimalizaci budov s ohledem na minimalizaci zátěže životního prostředí
V rámci projektu budou probíhat tyto dva kurzy:

  • kurz 1 - navrhování a hodnocení energeticky úsporných budov
  • kurz 2 - navrhování a hodnocení budov v širších souvislostech

Délka trvání jednoho kurzu je pět pracovních dnů. Kurzy se budou konat v prostorách Fakulty stavební ČVUT v Praze. Oba kurzy se budou v průběhu let 2006 a 2007 několikrát opakovat.

Termíny konání jednotlivých kurzů, přihlašovací formulář, a další informace naleznete na webových stránkách projektu (nejbližší termín: 5. - 9. listopadu 2007, platí pro oba kurzy). Na dole uvedených webových stránkách bude později zprovozněna i on-line verze obou kurzů.

Účast na kurzech bude v letech 2006 a 2007 bezplatná. Projekt je podpořen Evropským sociálním fondem, státním rozpočtem České republiky a rozpočtem hl. města Prahy. Účastnické poplatky budou plně hrazeny z těchto zdrojů.

Kontaktní informace:
Ing. Jiří Novák
Katedra konstrukcí pozemních staveb
Fakulta stavební ČVUT v Praze
166 29 Praha 6
tel. 224 354 572
e-mail: target=_blank>uvb-kurzy@fsv.cvut.cz
web: www.substance.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí