zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Poptávka po technologiích:

02.10.2007
Obecné
Poptávka po technologiích:

Třídící a separační technologie pro smíšený tuhý  odpad 

Reference: 07 IE IEEI 0I60

Irská společnost, aktivní v oblasti sběru, separace a zpracování různého druhu  odpadu  , hledá vhodnou technologii pro zpracování  komunálního  a průmyslového  odpadu  na plasty, kovy a sklo. Hledaná technologie bude použita k třídění a separaci na sklo, kovy a plasty z organického materiálu tak, aby získaný materiál bylo možné dále zpracovávat a využít.

Technologie pro multikomponentní analýzu plynů

Reference: 07 GB EAST 0HW7

Britská společnost hledá nové technologie/metody pro provádění multi-komponentní analýzy plynů. Zvláště se zajímá o technologie (i v ranných stádiích vývoje), které umožňují detekci několika plynů současně, nejsou založeny ani na plynové chromatografii, FTIR a ani nejsou založené na několika součástkách, z nichž každá detekuje jiný plyn. Společnost má kapacity vyvinout vhodné technologie do stadia uvedení na trh a zváží veškeré rozumné možnosti spolupráce.

Znalosti v oboru světelné elektrotechniky a energetických úspor v osvětlovací technice

Reference: 07 FI FILC 0I7O

Finská elektrotechnická společnost hledá partnera pro spolupráci v oboru osvětlovací techniky. Zájem je o nalezení menších nebo středně velkých podniků, které mají zkušenost s vývojem světelné techniky, zvláště pak s vývojem zátěžových žárovek/tlumivek pro HID (High Intensity Discharge) lampy s patřičnými senzory a řízením. Dále pak finská společnost hledá partnery se znalostmi a zkušenostmi v oboru energetických úspor pro vnitřní a vnější osvětlení. Společnost má zájem zejména o společnou spolupráci v oboru výzkumu a vývoje.


Bezpečné nakládání s produkty obsahujícími silně alkalické materiály

Reference: 07 GB EAST 0IOH

Britská chemická společnost hledá vhodnou technologii pro bezpečné a legislativním požadavkům vyhovující zpracování produktu, který je použitý nebo byla překročena jeho povolená doba expirace. Zpracovávaný produkt je plastová válcová kazeta naplněná silně alkalickým granulovaným materiálem (přibližně 700 gramů materiálu o pH= 12-14, počet jednotek je cca 300 000). Společnost hledá zavedené partnery z oblasti zpracování  odpadů  , kteří firmě pomohou zajistit splnění požadavků daných legislativou a dodají kompletní řešení

 

Servisní rubrika je připravována ve spolupráci se skupinou transferu technologií Technologického centra AV ČR - projektu CIRC (Českého centra pro podporu inovací) jako zprostředkovatele transferu technologií z databáze mezinárodní sítě IRC (Innovation Relay Centre).

Kontakt: Ing. Jiří Janošec, Ph.D., tel.: 420 234 006 136, e-mail: janosec@tc.cz, www.circ.cz

Zdroj: Technik

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí