zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na Šumavě se bude bivakovat ve volné přírodě

14.10.2007
Příroda
Na Šumavě se bude bivakovat ve volné přírodě

Šumavský národní park připravuje zřejmě už pro příští letní sezonu novinku pro příznivce turistiky a nocování v přírodě mimo kempy. Lidem, kteří se umějí chovat v krajině a jsou k ní ohleduplní, chtějí správci parku umožnit asi na šesti až sedmi místech bivakování přímo v přírodě. Řekl to ředitel národního parku František Krejčí.
"Je to hlavně myšleno pro takové spíš vysokohorské turisty, kteří chodí pěšky s batohem na zádech, všechno si nesou s sebou. Potřebují v krajině jen přenocovat, přitom se chovají většinou slušně, tak aby nemuseli nocovat v kempech mezi auty," popsal ředitel. Pobyt na každém místě by měl být omezen na jednu, maximálně možná na dvě noci," řekl.
Trasa s místy k bivakování by podle něj měla měřit kolem 120 kilometrů a povede od západu k jihu středem Šumavy. Na projektu se zatím pracuje. Zatím není jasné, jak budou jednotlivá místa pro přenocování vypadat. Měla by být minimálně vybavena. Rozhoduje se, zda tam budou například chemické toalety, odpadkové koše a podobně. Jisto mají autoři projektu v tom, že trasa má být jen pro pěší, na nocovištích nebudou smět být auta. Správci parku přiznávají, že tímto projektem do jisté míry legalizují některá místa, kde už nyní část turistů zatím neoprávněně nocuje.
"Bude vydán propagační materiál, kde bude popsán provoz a režim těch míst," řekl ředitel parku.

http://www.regionplzen.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí