zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Stromy a lesy mají svůj den v sobotu 20. října 2007. Veřejnost ho může oslavit v Chraštickém ekocentru

17.10.2007
Les
Stromy a lesy mají svůj den v sobotu 20. října 2007. Veřejnost ho může oslavit v Chraštickém ekocentru
Tuto sobotu pořádá Zelená pumpa – Chraštické ekocentrum akci pro veřejnost, jejímž cílem je upozornit na stromy a lesy kolem nás a jejich roli pro zdravé životní prostředí. Akce bude především zábavná a tvůrčí, a protože ji částečně strávíme na čerstvém vzduchu, i zdraví prospěšná.

V sobotu od jedné do půl šesté je v Chraštickém ekocentru připraven pestrý program pro malé i velké, jehož společným jmenovatelem jsou STROMY. Tento den je totiž světovým Dnem stromů . I když jsou stromy jako součást přírody vnímány jako něco zcela běžného, ekocentrum chce upozornit na důležitost zdravých stromů a původních lesů pro rovnováhu ekosystému planety. O stromech se proto na akci bude mluvit, budeme se na ně dívat, budeme o nich poslouchat zajímavosti, dozvíme se, jak je šetřit, a budeme především tvořit s jejich pomocí a inspirací.

V úvodu programu budou promítnuty filmy – jednak o tom, jak jsou stromy dlouhověké, jak provázejí celé generace a jak je důležité mít „svůj“ strom, ale také o tom, jaké můžeme využívat jiné materiály, abychom zmírnili kácení lesů. Následně nás rožmitálský ekolog Lukáš Tůma vezme na vycházku do okolí Chraštic, při které se seznámíme s jednotlivými částmi ekosystému lesa a ukážeme si, jaké principy jsou v lese lidským očím skryty. Po návratu do ekocentra se od 15:30 do 17:30 budeme věnovat tvorbě. Dílničky uspokojí každý věk – nabídneme vytváření obrazů s krásnými podzimními listy, výrobu ručního papíru, modelování stromů, menší účastníci si budou moci vyplňovat a vybarvovat kvízy o stromech, lesu a zvířátkách. Na programu nebudou chybět další hry a soutěže. Z dílničky neodejdou lidé s prázdnou – své dílko si budou moci jako podzimní výzdobu odnést.

„Prostřednictvím této akce chceme veřejnost tak trochu „vytáhnout do přírody“, protože kde jinde mluvit na Den stromů o stromech, než přímo venku… Stromy nám všem připadají jako úplně normální součást našeho života, ale ve skutečnosti se o ně často pramálo zajímáme. Den stromů na ně a jejich nezastupitelnou roli pro naše zdraví a rovnováhu životního prostředí upozorní. Snažili jsme se připravit co nejzajímavější program a doufám, že se nám to povedlo“, říká Linda Klvaňová, vedoucí ekocentra.

Konání akce podpořil Středočeský kraj

Kontakt:
Mgr. Linda Klvaňová – vedoucí projektu, e-mail: info@zelenapumpa.cz, tel.: 774 432 075

Chraštické ekocentrum Zelená pumpa spojuje ekologickou osvětu široké veřejnosti s odborným ekologickým vzděláváním a agroporadenstvím.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí