zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Městské služby Vimperk zaplatí pokutu za skládku v Pravětíně

23.10.2007
Odpady
Městské služby Vimperk zaplatí pokutu za skládku v Pravětíně

Skládka v Pravětíně už je v pořádku. Pokuta 260 tisíc korun Městské služby Vimperk přesto nemine. Za nedodržení legislativy původně dostal provozovatel skládky v Pravětíně od České inspekce životního prostředí pokutu 290 tisíc korun. 

Ministerstvo životního prostředí po odvolání snížilo sankci o 30 tisíc korun i díky tomu, že vidělo snahu dát skládku do pořádku. Jak potvrdil místostarosta Vimperka Bohumil Petrášek, skládka v Pravětíně zjištěné nedostatky odstranila.

Za prohřešky podle místostarosty Vimperka nese jednoznačně odpovědnost bývalý jednatel společnosti Kvint. Po sloučení této firmy s Městskými službami Vimperk sankci 260 tisíc korun musí řešit tato městská společnost jako nástupnická organizace.

Problém má Vimperk také s likvidací bioodpadu. Postarat se legálně o posekanou městskou zeleň, ale také o zeleň od občanů, o zbytky z restaurací a jídelen - to řeší studie, kterou si nechalo vypracovat Město Vimperk.

Ve dvou etapách potřebuje na pořízení technologie zhruba 23 milionů korun. Spoléhá na pokrytí této sumy z dotace, a to až z 90 procent.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí