zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

NOVÁ ELEKTRÁRNA BUDOVANÁ VE FRANCII BUDE POUŽÍVAT NEJNOVĚJŠÍ TURBÍNY OD GE

25.10.2007
Energie
NOVÁ ELEKTRÁRNA BUDOVANÁ VE FRANCII BUDE POUŽÍVAT NEJNOVĚJŠÍ TURBÍNY OD GE

Gaz de France, jedna z nejvýznamnějších evropských energetických společností, si pro novou 430MW elektrárnu, jež se začala stavět v Bretani, vybrala nové turbíny třídy F, které pro elektrárny s kombinovaným cyklem dodává společnost GE Energy.

 Podle smlouvy v hodnotě zhruba 250 milionů EUR dodá GE do francouzské elektrárny plynovou turbínu-generátor Frame 9FB a párovou turbínu typu 109A HEAT. Elektrárna se bude nacházet v okrese Montoir de Bretagne na břehu řeky Loiry.

„Tento velice významný projekt pro region znamená počátek nového partnerství mezi Gaz de France a GE,“ prohlásil viceprezident společnosti GE Energy Ricardo Cordoba, jenž zároveň dodal: „Půjde o vůbec první systém s kombinovaným cyklem, který společnost GE dodá do Francie.“

Turbíny 9FB jsou chlazené vzduchem s kmitočtem 50 hertzů  a patří k jedněm z technicky nejvyspělejších turbín na světě. Představují též poslední krok ve vývoji technologie třídy F, jež se již osvědčila během více než 20 milionu hodin provozu po celém světě. Elektrárna s kombinovaným cyklem 9FB, která v Montoir de Bretagne vznikne, bude jako palivo používat zemní plyn a při své činnosti dosáhne termální efektivnosti přes 57 %.

„Společnost GE vyvinula kombinovaný systém 9FB s cílem poskytnout uživateli vysoký výkon při nízkých elektrotechnických nákladech,“ vysvětluje Cordoba. „Zvýšený výkon a efektivnost znamenají úsporu paliva a snížení nákladů na výrobu elektřiny. A to je na dnešním trhu, vyznačujícím se vysokou konkurencí, klíčem k úspěchu.“

Plynová turbína 9FB bude vyrobena v továrně GE ve francouzském Belfortu, která je největším výrobcem plynových turbín v zemi. Párovou turbínu a generátor vyrobí závod v americkém Schenectady (NY). Počítá se s tím, že zařízení bude dodáno v létě 2008, přičemž elektrárna by měla být uvedena do plného provozu v prosinci 2009. Společnost GE je vedoucí firmou projektového konsorcia, jehož členem je i společnost Tecnicas Reunidas. Kromě výroby a dodávky zařízení je společnost GE odpovědná za projektové a technické řízení. Tecnicas Reunidas zajistí další práce na projektu, včetně vyvážení zařízení, stavebních prací a zajištění mechanické a elektrotechnické infrastruktury.

Pro více informací prosím kontaktujte:

UK / Europe:

Frank Farnel

GE Energy

33 6 18 42 20 67

frank.farnel@ge.com

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
ABF
8
2. 2018
8-10.2.2018 - Veletrh, výstava
Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí