zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Odborníci USA na životní prostředí v Brdech

24.10.2007
Obecné
Odborníci USA na životní prostředí v Brdech

Dnes, v pondělí 22. října 2007, zahájila pětičlenná skupina amerických expertů na životní prostředí v čele s Ellisem Gillilandem z Agentury protiraketové obrany USA svůj pracovní pobyt v České republice. Během čtyř dnů se seznámí s lokalitou možného umístění radarové stanice ze systému protiraketové obrany na území vojenského újezdu Brdy.

Tým amerických odborníků na životní prostředí bude v doprovodu pracovníků Ministerstva obrany České republiky seznamovat s českými předpisy upravujícími ochranu životního prostředí a zkoumat možné místo pro radar z hlediska vodních zdrojů, kvality ovzduší, a významných přírodních lokalit.

Činnost amerických expertů ve vojenském újezdu Brdy vychází z mandátu, který dala vláda ČR Ministerstvu obrany v únoru 2004 k pokračování technických konzultací mezi USA a Českou republikou, a je v souladu s obsahem odpovědi České republiky na diplomatickou nótu USA, kterou na svém zasedání dne 28. března 2007 projednala vláda ČR. Spojené státy mohou provádět na území újezdu práce za přesně daných podmínek a v souladu s českým právním řádem.

Autor: Drahomíra Nová, tisková a informační služba MO
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí