zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Příroda kolem nás – celostátní výtvarná soutěž

30.10.2007
Příroda
Příroda kolem nás – celostátní výtvarná soutěž
Osmý ročník celostátní dětské výtvarné soutěže "Příroda kolem nás" vyhlásil v těchto dnech Dům dětí a mládeže v Šumné na Znojemsku ve spolupráci se Správou Národního parku Podyjí. Děti mají zachytit své zážitky, které získaly návštěvou chráněných území.
Soutěž, která si svou úrovní a rozsahem zajistila místo mezi soutěžemi, doporučenými Ministerstvem školství ČR v rámci jeho pedagogicko-organizačních informací, chce umocnit v dětech vliv přírody na rozvoj jejich ekologického cítění a vnímání, a to libovolnou výtvarnou formou.

Minulého ročníku se ve výtvarné části účastnilo celkem 1.583 soutěžících ze 161 škol a školských zařízení. Minimálně obdobný zájem očekávají pořadatelé i v tomto ročníku.

Uzávěrka odevzdání soutěžních prací je 31. 1. 2008. Práce je třeba předat nebo zaslat na adresu Dům dětí a mládeže, 671 02 Šumná, kde mohou zájemci získat také podrobnější informace. Propozice soutěže jsou zveřejněny i na www stránkách sis.znojmo.cz na stejných stránkách jsou k nahlédnutí i oceněné výtvarné a literární práce z předchozích ročníků.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí