zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Spojení v Milevsku

02.11.2007
Ovzduší
Spojení v Milevsku
Strojírenská firma ZVVZ ovládla svého největšího tuzemského konkurenta.

ZVVZ ovládlo firmu Enven, která byla jeho největším konkurentem na tuzemském trhu. Milevská společnost oznámila, že po vložení kapitálu drží 80 % akcií konkurenční firmy. Enven je inženýrsko-dodavatelská společnost, která projektuje, dodává a instaluje zařízení pro ochranu ovzduší (především odlučovače tuhých látek z kouřových a technologických plynů). V této oblasti má tedy prakticky stejný program jako ZVVZ. Zákazníky jsou energetické a průmyslové firmy - teplárny, cementárny, vápenky, obalovny, slévárny, sklárny, papírny, kotelny a spalovny.
Sídlem společnosti Enven je Praha, ale v Milevsku, kde díky ZVVZ vznikla silná vzduchotechnická tradice, vlastní závod, v kterém vyrábí díly látkových filtrů a elektrických odlučovačů. Ostatní díly a montáž podle vlastní dokumentace nakupuje. Převážná část tržeb firmy Enven pochází z ČR a SR, dále vyváží do Polska a na Ukrajinu. Zaměstnanců je asi třicet. Roční tržby činily 200 milionů korun.
Firma změní název na ZVVZ - Enven Engineering. Ředitelem této firmy zůstává Miloslav Šváb, který bude zároveň zastávat funkci místopředsedy představenstva. Předsedou představenstva byl zvolen generální ředitel ZVVZ Miloslav Mácha.
Zdroj: EKONOM

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí