zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Evropské peníze pro lesy

05.11.2007
Les
Evropské peníze pro lesy
Úterý 30. října 2007 bylo v sídle kraje Vysočina věnováno lesům, lesníkům a vlastníkům lesa. Proběhl zde totiž seminář k Programu rozvoje venkova na období 2007-2013 zaměřený výlučně na lesnictví. Problematika  evropských peněz do lesnictví byla doplněna o možnosti získávání finančních prostředků z rozpočtu kraje.

Konference byla rozdělena na dvě vzájemně navazující části. V úvodní části lektoři z Ministerstva zemědělství posluchače informovali o tom, že jsou pro ně připraveny tři dotační tituly, které jim umožní finančně podpořit šetrnou hospodářskou činnost v lesích. Podpora investic do lesnické techniky učiní možným nákup ekologicky ohleduplných, ovšem velice drahých strojů a zařízení. Dotační titul „Technické vybavení provozoven“ zainvestuje  pořízení a modernizace technologií na zpracování a využití biomasy nebo modernizace malých venkovských provozů. Maximální výši dotací nabízí titul „Lesnická infrastruktura“ s akcentem na výstavbu, modernizaci a opravy lesních cest a zařízení upravující vodní režim v lesích. Pracovníci Státního zemědělského intervenčního fondu z Brna se ve svém výkladu oproti tomu soustředili na vlastní příjem a administraci žádostí a případné těžkosti s tím spojené. Blok vztahující se k evropským prostředkům byl zakončen pro lektory jistě náročnou, ale maximálně věcnou diskuzí.

V další části semináře byli účastníci seznámeni s aktuální problematikou v ochraně lesa. Posledním bodem byla prezentace Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina pro poskytování příspěvků do lesa. Jak zdůraznil člen rady kraje pro oblast dopravy a lesního hospodářství Václav Kodet: „Seminář je dalším krokem kraje ve snaze maximálně informovat lesníky a vlastníky lesů o finančních možnostech, které poskytuje kraj a Program rozvoje venkova do oblasti lesnictví.“

http://www.i-vysocina.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
19
1. 2018
19-21.1.2018 - Seminář, školení
Praha 6
22
1. 2018
22-25.1.2018 - Veletrh, výstava
Ostrava
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí