zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Konference k ekologické výchově ve Vlašimi

09.11.2007
Obecné
Konference k ekologické výchově ve Vlašimi
Ve středu 14.11. 2007 se do Vlašimi sjede osmdesát učitelů z celého Středočeského kraje na konferenci k environemtální (ekologické) výchově, aby zde načerpali nové poznatky a náměty, vyměnili si své zkušenosti a inspirovali se v začleňování environmentální výchovy do výuky. Akci pod názvem „VII. Pedagogická konference Výchova a vzdělávání pro život“ pořádá Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim v Kulturním domě Blaník ve Vlašimi a ve svém centru. Konference je určena pro učitele mateřských, základních i středních škol.

V úvodní přednášce Mgr. Kateřiny Jančaříkové „Narativní metoda v environmentální výchově“ se účastníci dozví, jak využít ve výuce sílu příběhu. Odpoledne je pro učitele připraveno devět různých seminářů, ze kterých si každý může vybrat dva podle svého zaměření. Účastníci se mohou seznámit s fungováním ekologické MŠ, s projektem pro rozvojové vzdělávaní Watoto, získat náměty pro svou školní zahradu, dozvědět se něco o kompostování, chovu zvířat ve třídě, konopí jako alternativnímu zdroji, o invazních druzích rostlin a živočichů. Dozvědí se, jak je možno získat mezinárodní titul Ekoškola, nebo se naučí tři kroky k aktivnímu vyučování. Kromě zážitků si účastníci mohou z konference odvézt metodické materiály a publikace, které zde budou ke koupi.

Záštitu nad konferencí převzal náměstek hejtmana Středočeského kraje pro oblast životního prostředí, územního a stavebního řízení, zemědělství a informatiky Ing. Vilém Žák. Konference je akreditována u MŠMT. Účast na konferenci je zdarma díky podpoře Evropské unie prostřednictvím Evropského sociálního fondu.

Další informace o konferenci a přihlášky je možno získat na evvo@csop.cz nebo na telefonu 777 800 461 (K. Červenková)

Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim, Pláteníkova 264, 258 01 Vlašim
Tel./fax: 317 845 169, 317 845 965
E-mail: vlasim@csop.cz, URL: www.csopvlasim.cz
Pohotovostní telefon Záchranné stanice pro živočichy: 777 800 460 (Lenka Šafránková)
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí