zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Soutěž motivuje děti k ekologickému chování

09.11.2007
Obecné
Soutěž motivuje děti k ekologickému chování

Kladno-Osmnáctý ročník mezinárodní výtvarné, literární  a fotografické soutěže Kladenská veverka už zná své vítěze. Slavnostní vyhodnocení a vernisáž nejlepších prací se uskuteční dnes od 11 hodin v Domě kultury na Sítné.

Letošním tématem soutěže byla Ochrana přírody a životního prostředí, klady a zápory činností lidí ve vztahu k přírodě. „Tato myšlenka provází soutěž od samého počátku. Již dříve jsme s dětmi kreslili obrázky s tématikou ochrany přírody, vysazovali jsme stromky a kreslili poutače na stezky, například na Vinařickou horku, a to vše v rámci ochrany přírody. Před lety jsme se s kolegy v ateliéru bavili o tom, jestli by hlavní organizátor těchto aktivit zaměřených na ekologii, Jaroslav Fiala, nechtěl na toto téma zorganizovat soutěž,“ uvedl kladenský výtvarník Přemysl Povondra.

„Ekologická výchova je nejdůležitejší právě u dětí. Je důležité, aby si uvědomily, že s přírodou je potřeba zacházet opatrně, a pokud by tomu tak nebylo mohli bychom přijít o některé živočišné druhy. Například právě o veverku. Je to  taková česká opička, a proto jsme ji vybrali jako symbol našich lesů,“ řekl Povondra.

Za dobu svého trvání si soutěž získala své příznivce nejen v Čechách, ale i v dalších zemích. Aby Kladenská veverka dostála svému jménu, každoročně se jí zúčastňuje také řada škol z kladenského regionu. „Tradičními aktéry jsou například střední zdravotnická škola, Střední průmyslová škola a Obchodní akademie v Kladně, základní školy z Brandýsku, Vinařic a kladenské mateřské školky a další,“ dodal výtvarník.


Zvláštní ocenění obdrží

Cena hejtmana Středočeského kraje: Filip Jizba,  VK Zdeňka Kladno

Cena primátora města Kladna: Karolína Melicharová, VK Zdeňka Kladno

Cena zakladatele soutěže Jaroslava Fialy: Jan Harapes,  Libodřice u Kolína

Hlavní cena soutěže zahraniční zájezd: Peter Luljak,  SOŠ Luhačovice
 
 Zuzana Vlková

MOJE KLADENSKO
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
21
11. 2017
21.11.2017 - Seminář, školení
Praha,
Konferenční centrum CITY - Pankrác
SW CASEC
21
11. 2017
21.11.2017 - Seminář, školení
Mladá Boleslav
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
28
11. 2017
28.11.2017 - Seminář, školení
Praha,
Konferenční centrum CITY - Pankrác
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí