zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jak vyřešit tepelnou pohodu domova a ušetřit za energie?

14.11.2007
Energie
Jak vyřešit tepelnou pohodu domova a ušetřit za energie?
Stoupající ceny energií a na ně reagující rozmach nových technologií v oblasti energeticky úsporných zařízení nutí spotřebitele k vyhledávání a vyhodnocování novinek a informací při nákupu zboží. Opravdový problém pak řeší ti, kteří se rozhodnou postavit dům nebo zmodernizovat bydlení a zodpovědně přistupují k výběru správného topení, eventuálně výrobě elektřiny, měřičům spotřeby či stále populárnějším klimatizacím. Pojmy jako tepelné čerpadlo, solární kolektor, inteligentní budovy nebo pasivní domy se čím dál více dostávají do běžného slovníku, ale málokdo jim přesně rozumí. Jednu z ideálních možností, jak načerpat komplexní informace a zároveň si srovnat nabídku na českém trhu "pod jednou střechou", nabízí návštěva pražského veletrhu Aqua-therm, který představuje reprezentativní přehlídku firem z oblasti vytápění, klimatizace, měření, regulace a ekologie.

Nadcházející veletrh Aqua-therm Praha, který se bude konat od 20. - 24. listopadu 2007 na pražském Výstavišti v Holešovicích, představí trendy v oblasti vytápění, klimatizace, regulace a ekologické techniky a poradí v otázce úspor nákladů na energie.

Veletrh Aqua-therm každoročně láká nejen odborníky z řad projektantů, montážních a stavebních firem, ale i laické návštěvníky, kteří v příjemné atmosféře veletržních expozic mohou srovnávat výrobky prakticky všech firem na našem trhu a nechat si odborně poradit při výběru nejvhodnějšího kotle, klimatizace, tepelného čerpadla, otopných těles atd. Navíc mohou návštěvníci bezplatně získat objektivní informace a rady díky bezplatnému poradenství, poskytovanému odborníky z oborových sdružení a cechů.

Vystavující firmy uspokojí i všechny zájemce o alternativní způsoby výroby energie - takřka všichni významní výrobci mají část své produkce věnovanou ekologickému programu. Pro vážné zájemce jsou připraveny semináře, např. i z oblasti nízkoenergetické výstavby. Tyto semináře probíhají přímo v prostorách Výstaviště a jsou přístupné zdarma. Součástí veletrhu je i přehlídka firem nabízejících produkty pro nízkoenergetickou výstavbu.

Letošního ročníku se účastní na 400 firem, proto doporučujeme vyčlenit si na veletrh patřičně dlouhou dobu. Veletržní haly jsou otevřeny od 10 do 18 hodin, v sobotu se zavírá již v 16 hodin.
Zdroj: Technik

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí