zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ocenění ekologicky šetrných výrobků

15.11.2007
EMS
Ocenění ekologicky šetrných výrobků

Certifikát „Ekologicky šetrný výrobek“ předal v rámci slavnostního večera u příležitosti předání Národní ceny České republiky za jakost 2007 Jiří Hradec, ředitel CENIA, české informační agentury životního prostředí. Ocenění obdržely archivační výrobky ze sběrového papíru (pořadače, archivní krabice a kontejnery) firmy Esselte, s.r.o. a kancelářský a bytový nábytek firmy H – nábytek, s.r.o.

Obě oceněné skupiny produktů patří mezi ty, které nejčastěji nakupují úřady, a to v souvislosti s usnesením vlády ČR č. 720/2000, kterým předseda vlády doporučuje, aby veřejná správa při svých nákupech upřednostňovala výrobky s nižším negativním vlivem na životní prostředí, např. výrobky s ekoznačku. Kategorií, ve kterých se ekoznačka udílí je celkem 53 (50 pro spotřební zboží a 3 pro služby); firem, které ekoznačku pro jeden či více svých výrobků používají je 89 a označeno je přes 350 výrobků (uděleno je 197 licencí, přičemž jedna licence může pokrývat více výrobků).

Agentura pro ekologicky šetrné výrobky je součástí Oddělení dobrovolných nástrojů ochrany životního prostředí agentury CENIA. Implementuje Národní program označování ekologicky šetrných výrobků a služeb, v rámci kterého je udílen certifikát „Ekologicky šetrný výrobek,“ a dále nadnárodní program ekoznačení EU, v rámci kterého se udílí ekoznačka „Květina.“

Více informací viz www.ekoznacka.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí