zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Cadillac Escalade Hybrid - kozel ekologem

24.11.2007
Obecné
Cadillac Escalade Hybrid - kozel ekologem


Cadillac Escalade Hybrid - kozel ekologem

I ty nejneočekávatelnější vozy se snaží tvářit zeleně. Taková je doba, takové jsou trendy a vše nemusí vždy dávat smysl.

 Cadillac vybavil svoje největší SVU Escalade hybridní soustavou. Zanechme filosofování nad smyslem snižování spotřeby u tohoto typu aut a podívejme se na jeho techniku.

Ta se sestává ze šestilitrového osmiválce s technologií odpojování přívodu paliva do válců (v případě nízké aktivity se jednoduchým odpojením vstřikování paliva z osmiválce stane čtyřválec) a některými dalšími vymoženostmi, které si kladou za účel snížit spotřebu. Výkon motoru je 337 koní.

Velký motor je dopován hned dvojicí elektromotorů, přičemž oba mají výkon 80 koní. Energii berou z Ni-mh akumulátorů s napětím 300V. Z těch je napájen i energeticky náročný kompresor klimatizace.

Energie do baterií jde skrze rekupurativní systémy. Tedy při brzdění se elektromotory, ze kterých se rafinovaným způsobem stanou generátory, snaží zachytit maximum energie, kterou nabíjejí akumulátory a tato energie je potom použita na napájení palubních přístrojů a samozřejmě elektromotorů v případě potřeby.

Na akumulátory poskytuje Cadillac záruku až 8 let nebo 160 000 ujetých kilometrů. Úsporný Escalade má průměrnou spotřebu přibližně 15 litrů/100 km.

Na závěr se můžete podívat (a umíte-li anglicky, můžete i poslouchat) první dojmy s tímto hybridním mastodontem.

Fotogalerie
24451
24452
24453
 
24455

http://www.auto.auto-news.cz/
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí