zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

O tom, že zdravé a ekologické bydlení může poskytnout i konopí, bude seminář příští pátek

21.11.2007
Obecné
Zemědělství
O tom, že zdravé a ekologické bydlení může poskytnout i konopí, bude seminář příští pátek
V Chraštickém ekocentru Zelená pumpa se v pátek 30. listopadu uskuteční jedinečný seminář o využití konopí ve stavebnictví. Je určen zejména odborníkům, ale vítáni jsou i zájemci z řad veřejnosti.

Všude se nyní staví nové domy či rekonstruují staré. I ve stavebnictví však existují různé druhy materiálů s různou zátěží, kterou způsobují životnímu prostředí. V posledních letech roste trend alternativních materiálů, zejména přírodních, protože byl prokázán jejich pozitivní vliv na zdraví člověka. Vzhledem k tomu, že přírodní materiály jsou také v přírodě rozložitelné či recyklovatelné (dají se znovu použít), jsou i ekologickou alternativou a mohou pomoci snížit hromady skládek za našimi městy a vesnicemi.

Seminář, který začíná v 9 hodin ráno a končí ve 14:15, se bude věnovat dvěma produktům z konopí, které lze ve stavebnictví využít – vláknu a pazdeří . Konopné vlákno se používá zejména na výrobu izolace střech, z konopného pazdeří lze ve směsi s dalšími surovinami postavit v podstatě celý dům či vyrobit nábytek. O přednášky se postarají ti nejpovolanější – architekti a stavitelé, kteří mají znalosti z praxe a spojuje je zájem o „přidanou hodnotu“ při stavění domů. Ekocentrum, které je první veřejnou stavbou zaizolovanou technickým konopím v České republice, poskytne zázemí plné ukázek autentických konopných výrobků, které se mohou ve stavebnictví používat.

„Seminář je jsme připravili společně s německou firmou, která ekocentru darovala konopnou izolaci na celou budovu v hodnotě stovek tisíc. Zároveň jsme na seminář pozvali i přední české odborníky, kteří mají ke konopí jako stavebnímu materiálu co říci, protože už s ním dlouhá léta pracují. Doufáme, že tak uspokojíme četné dotazy veřejnosti i odborné veřejnosti na toto téma a zároveň lidem přiblížíme ekologii v praxi“, říká Linda Klvaňová, vedoucí ekocentra.
Podrobný program semináře najdete zde: http://www.zelenapumpa.cz/index.php?dok=02210000000046,det.
Podrobnosti ke konopí jako stavebnímu materiálu najdete zde: www.konopa.cz

Kontakt:
Mgr. Linda Klvaňová – vedoucí projektu, e-mail: info@zelenapumpa.cz, tel.: 774 432 075
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí