zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Miliony pro životní prostředí

28.11.2007
Obecné
Miliony pro životní prostředí

Vysočina - 22. listopadu je datum, které si do svého diáře pečlivě poznamenali zástupci obcí, vodohospodářských společností, ale i nestátních neziskových organizací či fyzických osob. Konal se totiž seminář k Operačnímu programu Životní prostředí u příležitosti vypsání druhého kola příjmu žádostí o dotace a kongresový sál Krajského úřadu kraje Vysočina „byl plný až po střechu“.

Úvodní část byla zaměřena na jednotlivá opatření programového dokumentu, aktuality z přípravy prováděcích dokumentů k operačnímu programu a „žhavé“ novinky o stavu jednání mezi Evropskou Komisí a Českou republikou. Potenciální žadatelé se dozvěděli, že jsou pro ně připraveny „balíky peněz“ na vodo-hospodářskou infrastrukturu, omezování emisí, úspory energie, nakládání s odpady, odstraňování starých ekologických zátěží a „aktuálně“ na ochranu přírody a krajiny. Představitelé Ministerstva životního prostředí svůj příspěvek ukončili otevřenou diskuzí k právě vypsané výzvě pro předkládání žádostí do prioritní osy 6 Zlepšování stavu přírody a krajiny.

Zástupci Krajského pracoviště Státního fondu životního prostředí v Jihlavě a Agentury ochrany přírody a krajiny v Havlíčkově Brodě se ve svých referátech zaměřili na příjem a administraci žádostí, s tím spojené možné potíže a praktické vyplnění elektron. žádosti. Seminář ukončily názorné ukázky příkladů na výstavbu a odbahňování rybníků a na tuto problematiku navazující dotazy. Jak podtrhnul člen rady kraje pro oblast zemědělství a vodního hospodářství Ivo Rohovský: „Operační program Životní prostředí na období 2007 až 2013 je příležitostí, která se už nebude opakovat.“


Více informací Petr Bureš, odbor lesního a vodního hospodářství a zemědělství, tel.: 564 602 204

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí