zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kurz Sinice a další problémy eutrofizace v rekreačních nádržích

28.11.2007
Voda
Kurz Sinice a další problémy eutrofizace v rekreačních nádržích
Se uskuteční dne 4.12.2007 v Třeboni v areálu Středního odborného učiliště rybářského od 10 do 16 hodin

Jednodenní kurz „Sinice a další problémy eutrofizace v rekreačních nádržích“ se uskuteční dne 4.12.2007 v Třeboni v areálu Středního odborného učiliště rybářského od 10 do 16 hodin. Na kurzu se neplatí žádné vložné a jeho součástí je i běžné občerstvení během přednášek. Počet účastníků kurzu je limitován, maximálně 25.

Kurz by měl pomoci provozovatelům a správcům rekreačních nádrží i zainteresovaným obcím zorientovat se v problematice kvality vody v rekreačních nádržích a seznámit se s faktory, které ji ovlivňují, i s možnostmi zlepšení kvality vody a prevence jejího zhoršení. Součástí kurzu bude i přehled možných nápravných opatření na zlepšení kvality vody, podmínkami pro jejich použití, cenovými relacemi a informacemi potřebnými pro přípravu nápravných projektů. Přednášející mají s problematikou eutrofizace a sinic dlouhodobé zkušenosti. Osobně se podíleli nebo jsou dobře seznámeni prakticky se všemi případy zásahů proti sinicím, které se v současnosti v ČR realizují.

Přednášky:

- problematika a zdroje eutrofizace, její projevy, zejména sinice

- sinice - co to je, jaké problémy způsobují, co mají rády

- možnosti snížení trofie

- přímá opatření proti nadměrnému výskytu sinic, řas a makrovegetace

- nezbytná sledování, povolení a monitoring

Kurz je připraven v rámci projektu „Síť environmentálních a informačních center pro péči o mokřady a vodu v krajině“. Tento projekt je podpořen Evropským sociálním fondem. Více o projektu na internetové stránce www.mokrady.cz. Prostřednictvím této webové stránky se dá na kurz přihlásit.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí