zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologické havárii se podařilo zabránit

03.12.2007
Havárie
Ekologické havárii se podařilo zabránit

HORNÍ BEČVA: Ve středu 28.11.2007 ve 13:54 hod. byli hasiči požádáni o pomoc po havárii traktoru do řeky u Horní Bečvy. Na místo vyjela nejdříve jen jednotka hasičů z povolání města Rožnov pod Radhoštěm s jedním zásahovým vozidlem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že do Rožnovské Bečvy, pod přehradou, havaroval traktor.

Velitel jednotky potvrdil na místě únik většího množství pohonných hmot z převráceného traktoru a vyžádal si výjezd posil. Operační důstojník HZS Zlínského kraje vyslal k havárii speciální protichemický kontejner a jedno zásahové vozidlo profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí, a posilující jednotku sboru dobrovolných hasičů z Horní Bečvy.

Hasiči se snažili především zabránit šíření ropné skvrny po hladině. K tomuto účelu bylo nataženo několik norných stěn, sorbčních koberců a sorbčních hadů. Zachycená nafta na norných stěnách byla zasypávána speciálním plovoucím sorbentem a následně sbírána z hladiny do připravených nádob i kontejnerů.

Po příjezdu jeřábu byl havarovaný traktor vytažen na silnici a uložen na vozidlo odtahové služby. Teprve poté mohli hasiči dokončit práci na vodní hladině. Celý zásah byl ukončen až v 17:30 hod, kdy byly odstraněny i norné stěny z hladiny řeky.

Zdroj: HZS Zlínského kraje Autor: Ivo Mitáček

 

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí