zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Výstava MISS KOMPOST a NULOVÝ ODPAD se stěhuje na polikliniku v Praze Malešicích

06.12.2007
Odpady
Výstava MISS KOMPOST a NULOVÝ ODPAD se stěhuje na polikliniku v Praze Malešicích
Výstava MISS KOMPOST a NULOVÝ ODPAD z Magistrátu hl.m. Prahy putovala do Ústí nad Labem a pak do Žatce, odkud byla po derniéře 29.11.2007 převezena na polikliniku v ulici Plaňanská v Praze 10 Malešicích. Výstava mapuje první dva ročníky klání MISS KOMPOST a postihuje vše podstatné, co souvisí s odděleným sběrem bioodpadů v domácnostech, domácím a komunitním kompostováním.

Neméně důležité přispění je od modních návrhářů, kterým není lhostejné zbytečné hromadění odpadu a svými návrhy ukazují cestu k životnímu stylu zaměřeného na NULOVÝ ODPAD. Součástí výstavy jsou rovněž kresby předních českých humoristů z České unie karikaturistů zaměřené na téma Miss kompost.

Součástí výstavy je i výzva k účasti v soutěži MISS KOMPOST Praha 2008, kterou pořádá občanské sdružení Ekodomov ve spolupráci s Magistrátem hl.m. Prahy a pod záštitou radního hl.m. Prahy Petra Štepánka. Soutěž byla vyhlášena na podporu domácího a komunitního kompostování a odpovědného nakládání s bioodpady v Praze. Do klání MISS KOMPOST PRAHA se může přihlásit každý obyvatel nebo organizace z Prahy, která kompostuje pro svoji vlastní potřebu a to bez ohledu na to, zda se jedná o vermikompostování, kompostování v kompostéru, na volné hromadě nebo komunitní kompostování.

Pro základní školy jsme vyhlásili samostatnou soutěž Školní MISS KOMPOST Praha 2008, přihlášky od ZŠ budou proto zařazeny do soutěže základních škol. Více o výstavě i soutěži MISS KOMPOST se dozvíte na www.ekodomov.cz pod záložkou Miss kompost.

Výstava na poliklinice v Plaňanské ulici v Praze 10 bude k vidění do 7.1.2008, pak bude přesunuta do budovy Úřadu MČ Prahy 10, Vršovická ulice, č. 68, kde bude umístěna do 28.1.2008.

Ekodomov, o.s.
V Podbabě 2602/29B
160 00 Praha 6
tel.: 420 234 697 402
tel./fax: 420 220 920 268
www.ekodomov.cz
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí