zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Projekt Přírodě OK nalákal tisíce lidí

06.12.2007
Příroda
Projekt Přírodě OK nalákal tisíce lidí

OLOMOUCKÝ KRAJ - Přes dvacet tisíc lidí se už zúčastnilo přednášek, akcí a kulturních programů, které v celém kraji probíhají v rámci ekologického projektu Přírodě Olomouckého kraje (Přírodě OK). Projekt odstartoval v září 2006 a potrvá do srpna příštího roku.

Město Olomouc na projekt Přírodě OK získalo dotace z Evropského sociálního fondu a z ministerstva životního prostředí.

„Celkem jsme dostali téměř devatenáct milionů korun. Uspořádali jsme 143 akcí pro veřejnost, 141 odborných seminářů a založili šest nových ekoporaden. Akce určené veřejnosti navštívilo přes třiadvacet tisíc lidí,“ uvedla manažerka projektu Irena Opršalová.

Projekt je svým rozsahem, počtem akcí i délkou trvání výjimečný. „Je jeden z nejlepších, které nám zatím česká a moravská města předložila. Celkem jsme finančně podpořili téměř čtyři desítky podobných dlouhodobých akcí,“ uvedl Tomáš Kažmierski z ministerstva životního prostředí.

To oceňuje také nové ekoporadny, které díky projektu Přírodě OK začaly v Olomouckém kraji fungovat. „Například v Jeseníku, Přerově nebo Šumperku se bez nich lidé dosud museli obejít. Teď už ekologové na dotazy odpovídají přímo v místě nebo lidem pomohou alespoň zprostředkovaně přes odborníky z Olomouce. Velkým přínosem pro celý kraj je také otevření ekologického centra Sluňákov, je o něj obrovský zájem,“ poznamenala pracovnice ministerstva životního prostředí Ivona Kristiánová.

Až do srpna 2008 projekt pokračuje pořádáním kulturních a ekologických akcí a vydáváním nových informačních brožur a tiskovin o ekologii a přírodě.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí