zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zlínská vodárenská se spojí se Středomoravskou vodárenskou

18.12.2007
Voda
Zlínská vodárenská se spojí se Středomoravskou vodárenskou
ZLÍN - Společnost Zlínská vodárenská, jež provozuje vodohospodářskou infrastrukturu na Zlínsku, se spojí s firmou Středomoravská vodárenská, která obsluhuje Prostějovsko a Olomoucko. Od ledna příštího roku tak bude služby ve všech třech regionech poskytovat nová společnost MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ (MOVO) se sídlem v Olomouci. Oba fúzující podniky patří do skupiny Veolia Voda. ČTK o tom dnes informovala mluvčí MOVO Helena Koutná.

"Důvodem fúze je zvýšení efektivity provozování vodárenské infrastruktury. Očekáváme lepší využití provozních prostředků a vytváření dalších synergických efektů," sdělil ČTK již dříve generální ředitel MOVO Martin Bernard. Fúze se nedotkne smluvních vztahů. Hlavními smluvními partnery MOVO budou Vodohospodářská společnost Olomouc, město Olomouc, Vodovody a kanalizace Zlín, Vodovody a kanalizace Prostějov a města či svazky obcí na Olomoucku a Prostějovsku.

MOVO zaměstná 575 pracovníků, bude zásobovat celkem 409.000 obyvatel v Olomouckém a Zlínském kraji. Zajistí provoz 40 úpraven vody, 165 vodojemů a 23 čistíren, dále bude zajišťovat servis pro 2255 kilometrů vodovodních a 1066 kilometrů odpadních sítí. O kontakt s klienty se postará pět zákaznických center v Olomouci, Prostějově, Uničově na Olomoucku, Zlíně a Valašských Kloboukách na Zlínsku.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí