zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Férové mohou být výrobky i rande

21.12.2007
Obecné
Férové mohou být výrobky i rande
"Čekáte na lásku a ona nejde? Zkuste Fér rande." Láká firma Excellent Plzeň nejen na seznámení s potenciálními protějšky, ale i férovými produkty.

Fair Trade neboli spravedlivý obchod, který usiluje o odstranění chudoby, dětské práce a ničení životního prostředí v rozvojových zemích, dosud přebývá v Čechách především ve specializovaných prodejnách, avšak zvolna se přidávají i velké společnosti. Například řetězec dm drogerie se rozhodl pro zkušební promo prodej. Ve všech 120 pobočkách se objevilo 11 férových pochoutek a dárkový vánoční balíček s férovými produkty. Podobně několik férových výrobků (káva, čaj, čokolády, sušenky a třtinový cukr) se objeví od nového roku také v nabídce společnosti Office Depot (donedávna Papirius).

Firma Excellent Plzeň se věnuje distribuci fair trade výrobků a jejich propagaci a letos přišla sice možná na trochu krkolomný, nicméně funkční způsob, jak dát o sobě vědět. Fér rande vychází z modelu tzv. rychlého rande, kdy mají nezadaní možnost se seznámit hned s více protějšky najednou. K tomu přidává navíc multikulturní program, při němž se účastníci dozvědí něco o rozvojové problematice a problematice "Fair Trade". Produkty mají během seznamovacího večera také možnost ochutnat. Na Fér rande se může sejít až 15 mužů a 15 žen, přičemž existuje i speciální kategorie pro křesťany.
Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí