zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Silvestr v Praze? Přes sto tun odpadu!

03.01.2008
Odpady
Silvestr v Praze? Přes sto tun odpadu!

Silvestrovské oslavy jsou dávno za námi. V mnoha městech je ale stále připomínají tuny odpadků, které po oslavách zůstaly. V mnoha městech se tak stále ještě uklízí. Ještě ve středu byly v ulicích vyhořelé petardy, hromady papírů a plastových láhví. Třídírny odpadů tak jedou na plné obrátky.

Úklidové čety ještě ve středu sbíraly hromady odpadků. Nejvíce papír, sklo a pet-láhve. Mimořádný úklid probíhal na Praze 1 a 2, stál jeden milion korun.

Minule po Silvestru odvezli pracovníci úklidové firmy z centra Prahy zhruba 60 tun odpadu, tedy 23 plných nákladních aut. Pražské ulice prý uklízelo 110 pracovníků na ruční čištění, 25 strojů od velkých samosběrů po malé multikáry a v centrální části bude 21 velkoobjemových kontejnerů.

Čištění trvalo pět hodin. Po slavících lidech v ulicích zůstávají střepy, plechovky, kelímky, zbytky zábavní pyrotechniky a další věci.

Ve Zlíně na 50 tun pet-lahví

Nejméně 50 tun pet-láhví. Takové množství sem teď navezli pracovníci technických služeb ze Zlína.

"Odpadků bylo letos méně než vloni. V dalších městech kraje, v nichž se konaly silvestrovské akce na náměstích, již technické služby úklid ukončily. Ve Vsetíně se do práce zapojilo 12 metařů a technika, ve Valašském Meziříčí pak uklízelo sedm pracovníků. Kelímků, zbytků zábavní pyrotechniky, obalů a dalšího odpadu zůstalo ve Valašském Meziříčí méně než v minulosti.

Číslo přitom není konečné. Silvestrovský odpad se prý bude svážet minimálně do konce týdne.

Kromě třídění se odpad musí také slisovat a potom expedovat k dalšímu zpracování. Do normálních kolejí se provoz u technických služeb vrátí zřejmě až příští týden.

www.nova.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí