zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Boje o skládku vedly na jihu Itálie ke zranění dvou osob

07.01.2008
Odpady
Boje o skládku vedly na jihu Itálie ke zranění dvou osob
Neapol dál řeší velké problémy s odpadky. I když se mělo postavit moderní spalovací zařízení, které by městu ulevilo, stavba se přes sliby místních orgánů stále odkládala a zařízení bude hotové nejdříve za rok.
reklama
Řím/Praha, 5. 1. 2008 (iHNed.cz)

italie_odpad_192.jpgRozlícení obyvatelé jihoitalské Neapole v sobotu zablokovali železniční trať, házeli kameny na policisty a převraceli automobily, aby tak znovu protestovali proti plánům na otevření velké skládky, jež by pomohla vyřešit nynější krizi kolem domovního odpadu. Toho se ve italie_odpadky192.jpgměstě za poslední dny nahromadilo přes 2000 tun, protože ho není kam odvážet.


Neapol se s tzv. odpadkovou krizí potýká ale už léta, hovoří se o špatném řízení na radnici a všudypřítomné korupci. Skládku západně od Neapole, která byla v roce 1996 uzavřena, chtějí místní úřady otevřít už příští týden, ale místní obyvatelé jsou kategoricky proti, protože se obávají škodlivého vlivu na beztak již ohrožené životní prostředí.


neapol_hori_odpadky_192.jpgDemonstranti, kteří protestují už od začátku týdne, dnes převrátili tři menší vozidla, aby zabránili nákladním vozům v příjezdu ke skládce, po policistech, kteří se snažili zabránit výbuchům násilí, házeli kameny. Podle policie byli při incidentech dva lidé zraněni.

Zdroj: HN

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí