zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

CO2 Vy na to?

12.01.2008
Ovzduší
CO2 Vy na to?

Vyhrajte v soutěži snižování emisí CO2

Nadace Partnerství a British Council vyhlašují soutěž s názvem CO2 Vy na to? Smyslem soutěže je navrhnout opatření, která sníží množství emisí CO2 v každodenním životě – v zaměstnání, ve škole nebo doma. Přihlásit se mohou jednotlivci i malé týmy do pěti lidí ve věku 20–35 let. Mezi tři nejlepší projekty odborná komise rozdělí částku 150 tisíc korun. Své návrhy mohou zájemci zasílat nejpozději do 29. února 2008.

Podobný typ soutěže je u nás vyhlašován poprvé. Mladí lidé, kteří se nebojí neotřelých řešení, by si tedy tuto možnost neměli nechat ujít. „Přijímány budou projekty zaměřené na technologická řešení nebo organizační opatření vedoucí k úsporám energií, a tím i ke snížení emisí CO2. Záleží pouze na soutěžících, zda dosáhnou úspor změnou svého chování, organizace práce, dopravy či vytápění. Vyloučeny budou pouze ryze investiční projekty typu zateplení budov,“ upřesňuje Zbyšek Podhrázský z Nadace Partnerství.

British Council, který soutěž inicioval, se snaží podněcovat diskuzi o klimatických změnách dlouhodobě a na mezinárodní úrovni. „V celoevropském průzkumu provedeném British Council mezi mladými lidmi uvedlo 50 % respondentů, že ekologické otázky a problematika klimatických změn patří k těm, které je nejvíce znepokojují,“ uvedla Jana Hecová z British Council a dodala, že v letošním roce bude zahájena evropská část celosvětového klimatického programu, která ponese název Europe Low Carbon Challenge.

Soutěž je určena mladým lidem ve věku 20–35 let, kteří trvale žijí na území ČR. Odborná komise bude hodnotit především neotřelost řešení, možnost jeho opakování a snadnou realizovatelnost. Své návrhy mohou soutěžící posílat nejpozději do 29. února 2008, přihlášku a více informací naleznou na internetové adrese www.emiseco2.cz. Vyhlášení výsledků se uskuteční 27. března u příležitosti mezinárodní konference o změnách klimatu v Brně. Tři vítězné návrhy si mezi sebe rozdělí 150 tisíc korun, přičemž část bude sloužit na realizaci projektů, část výherci získají jako odměnu.

kontakt:            

Zbyšek Podhrázský, Nadace Partnerství

e-mail: zbysek.podhrazsky@nap.cz, tel.: 515 903 129

Jana Hecová, British Council

e-mail: jana.hecova@britishcouncil.cz.


Nadace Partnerství je nejvýznamnější česká nadace podporující projekty udržitelného rozvoje ve všech regionech České republiky. Od roku 1991 podpořila formou nadačních příspěvků ve výši přes 185 miliónů korun už na 2100 projektů nevládních neziskových organizací, škol, obecních úřadů i jednotlivců. Společně s pěti sesterskými nadacemi v Bulharsku, Maďarsku, Polsku, Rumunsku a na Slovensku je součástí asociace Environmental Partnership for Sustainable Development.

Již přes sedmdesát let usiluje British Council v České republice o posílení vztahů se Spojeným královstvím. British Council podporuje otevřenou diskusi na aktuální společenská témata a napomáhá výměně zkušeností v oblasti vzdělávání a rozvoje občanské společnosti. Dlouhodobě se snaží inspirovat mezinárodní diskuzi o klimatických změnách a dále také podporovat mladé lidi při organizování jejich vlastních sportovních akcí. Kromě těchto aktivit nabízí British Council celou řadu jazykových kurzů vedoucích k mezinárodně uznávaným zkouškám. V regionech je možné v partnerských knihovnách najít bohatý výběr britské literatury i registrační místa pro zájemce o  zkoušky.
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí