zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Rozsah informací o průmyslovém znečištění se asi nezmenší

11.01.2008
Obecné
Rozsah informací o průmyslovém znečištění se asi nezmenší

Senát nejspíš schválí dosavadní rozsah informování veřejnosti o průmyslovém znečištění. Počítá s tím vládní návrh zákona o registru znečišťujících látek, jehož přijetí beze změn dnes doporučil horní komoře její výbor pro životní prostředí. Senát jako celek bude o zákonu rozhodovat příští týden. Norma už neomezuje povinnost podniků pouze na evropské minimum na rozdíl od původní vládní předlohy.

Žádné problémy by podle doporučení výboru neměla mít se schválením ani novela zákona o odpadech, která má zpřísnit pravidla pro přeshraniční převážení odpadů. Navrhované změny mají pomoci v ochraně proti černému obchodu s odpady, jehož důsledky se projevily zejména na severu Čech. Tam vznikly nelegální skládky německého odpadu.

Nadějné vyhlídky má v Senátu také novela, podle níž by vláda mohla sama stanovovat svým nařízením finanční limity pro veřejné zakázky podle nařízení Evropské unie. Kvůli jejich očekávaným úpravám by pak parlament nemusel každý druhý rok měnit zákon o veřejných zakázkách.

Výbor dnes podpořil také novelu, která má zjednodušit postup při odebírání týraných zvířat jejich majitelům. Poslanci nicméně novelou navíc chtějí opět povolit kontaktní norování při výcviku loveckých psů; lišku by tak od nich už neměla ve cvičné noře oddělovat mřížka.

http://www.agris.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí