zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zelenou přírodě, knihy nevidomým

20.01.2008
Odpady
Zelenou přírodě, knihy nevidomým

Na mnohé dotazy ke sběru vršků od PET lahví máme jednoduchou odpověď: Sbíráme dál! Díky nadšení mnoha škol nejen z vyškovského regionu, ale také brněnských, se náš malý skládek neustále plní pytli vršků. Prosíme však, zejména školy, dohlédněte na čistotu odevzdávaných vršků. Dva pytle byly plné bláta!

Do 31. prosince 2007 jsme firmě Purus Kostelany odevzdali celkem 2 961 kg vršků a utržili za ně 14 805,- Kč. Dosud jsme zakoupili audioknihy za 6 616,- Kč. Ty, a mnohé další, si můžete vypůjčit v hudebním oddělení naší knihovny ve 3. patře ve všední dny od 13 do 17 hodin. Zrakově postižení a nevidomí uživatelé mají výpůjčku zdarma, ostatní registrovaní zájemci platí poplatek dle Ceníku služeb.

V letošním roce věnujeme výnos sběru vršků opět na nákup audioknih a dále na projekt scénického čtení Listování. První představení s knihou Roberta Fulghuma Co jsem to proboha udělal? se konalo v říjnu loňského roku a celkovou cenu jsme dotovali příspěvkem 600,- Kč. V současné době jednáme o druhém přestavení v březnu tohoto roku.

Děkujeme všem zúčastněným – školám, firmám, společnostem, zájmovým sdružením i jednotlivcům – za ochotu přispět k barevnějšímu světu nejen nevidomých a slabozrakých, ale všem, kdo mají rádi literaturu ve všech jejich podobách.

Knihovna Karla Dvořáčka
Nádražní 4
682 01, Vyškov
knihovna@kkdvyskov.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí